Vidmos pristatinėt nereikia – Vidmą visi žino. Su juo jau kalbėjomės, keliskart. Dabar jis turi naujų paslapčių, kurių niekam nenori atskleisti. Apie tai ir šnekam.

Esu kątik po Death In June koncerto. Ar esi girdejęs apie tokią grupę?
Ne. Ką jie groja?
Neofolk
. Ką manai apie tą sceną? (jei apskritai kažką manai)
Ai, yra vienas kitas balsas, kuris kažkokiu būdu atklysta ir užkabina. Pvz., viena iš all time favorites yra vokalistė Cortney Tidwell, kurią laisvai galima priskirti prie modernaus folk. Labai norėčiau kada su ja net featuringą padaryt. Labai patinka ir jos balsas, ir atlikimo maniera, ir tekstai.

Ok, tuomet papasakok, prašau, kam skirtas Best Kept Secret subleiblas? Ar Silence Music jau tiek užaugo, kad prireikė šito?
Geras perėjimas, kaip DJai pasakytų, netikėtas mixas.
Na, tikrai ne dydyje esmė. Šioje vietoje turiu tau papasakoti tą pati ką ir visiems kitiems. Tiesiog beveik nuo pat Silence pradžios sprendžiau vidinę dilemą, ką daryti su šios leidyklos turiniu. Aš nesitikėjau tokios dainuojamojo turinio sėkmės, kas šiaip nėra blogas dalykas. Tiesiog visa ta dainuojamoji elektroninė poezija, tokį naujadarą sugalvojau, nutempė Silence kiek atokiau nuo šokių aikštelių, arčiau prie koncertinių salių ir arenų. O mano gyslomis teka DJaus kraujas. Aš niekad nenustojau pirkti, groti, propaguoti house muziką.
Todėl laikui bėgant galvoje pradėjo kristalizuotis idėja, kad Silence reikia leisti gyventi savą gyvenimą, o mano house fantazijoms ir vizijoms paskirti kokią naują platformą. Taip mažiau painiavos ir sau, ir kitiems, pvz., besidomintiems išskirtinai į šokių aikšteles orientuota muzika.

Dabar, ko gero, skelsiu tau antausį, bet tas „MANO“ skamba labai egoistiškai. Ką pagalvos Mario ir kiti šeimos nariai, kuomet tėvas taip šneka?
Nori tikėk, nori ne, bet sakyti Mano išmokau iš savo muzikinės šeimos narių. Juk nieko blogo, jei aiškiai įvardiji, kas ką daro ir kas viską daro iš esmės. Kad paskui nereiktų klausytis keistų sąmojų apie tai, kad Vidis yra tik veidas, o visi kiti daro…

Supratau. Grįžtant prie BKS, fabrikėlis, ko gero, kažką leis. Kas pasirodys greičiausiai?
Viskas startuoja mūsų su Mario Staar Wars EP. Tada į eilę jau surikiuoti Few Nolder, Mario solinis, Dariaus Vaiko & Paralade EP ar singlai. Taip pat grasinasi kai ką mažiau saldaus bei labiau „vyriško“ paduoti ir Downtown Party Network.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/BKS001_B1_Mario_and_Vidis_-_Illum.mp3|loop=yes] Mario & Vidis „Illum“

Esu girdėjęs, kad Ryyk, Manaan, Illum (jie dar krikštijami Kashyyyk draugais) yra planetų pavadinimai iš Star Wars pasakos.
Tikrai taip.
Esi/esate Džordžlukaso fanai?

Na, gal nebūtinai Džordžlukaso, bet garsiosios filmų serijos tai tikrai. Man, kaip ir daugeliui mano kartos žmonių, tai buvo pirmas matytas „tikras“ fantastinis filmas. Paliko tikrai ryškų įspūdį – kaip dabar pamenu pirmą seansą vasaros stovyklos valgykloje. Mario šiaip realesnis fanas ta prasme, kad daugiau herojų vardų žino, o taip pat marškinėlius turi.

Ok. Tai sumixuokim netikėtai dar kartą. Vasarą savo facebook paskyroje patalpinai sutarties su Word and Sound nuotrauką. Gan svarbus pasiekimas, mano galva.
Taip. Best Kept Secret tik vienas iš to rezultatų. Pasaulinę distribuciją tiek fiziniame, tiek skaitmeniniame formate dabar turi Silence ir visa, kas susiję su šia leidybine mama.

Baisiai smalsu, ar ta sutartis labai „įpareigojanti“? Ar dabar privalėsit leisti albumus nustatytu laiku? Kokie pliusai ir minusai?
Ne, visai ne. Ji įpareigoja tik neturėti kitų distributorių. Bet tai natūralus dalykas. Nelabai ir šiaip yra prasmės turėti kelis distributorius. Jokių įsipareigojimų leidybiniam tvarkaraščiui nėra. Sakyčiau – iš tos sutarties mums vien pliusai. Pagaliau išpildyta ilgametė svajonė leisti savo muziką vinile ir platinti po visą pasaulį. Gauta labai daug know-how ir patarimų. Taip pat galybė kontaktų. WAS šefas – tikras musų muzikos fanas. Jo susidomėjimas trūktelėjo labai ilgą ir svarbią įvykių grandinę.

Ar tai reiškia, kad greitu metu užsidirbsite daug litų ir eurų?
Jei ir uždirbsim, tai tikrai ne iš leidybos. Tik tiems, kurie vis dar sėdi kitoje stalo pusėje, t.y. muzikos vartotojams, gali atrodyti, kad leidyba yra biznis. Taip, tai generuoja tam tikras pajamas, bet didžiausius ir pagrindinius pinigus visi dabar uždirba iš pasirodymų. Tai uždirbsim, jei pavyks prasiveržti į pirmas grojikų gretas. O tai jau atskiras ilgas ir sunkus darbas. Nors, aišku, artist ir performer profile labai susiję – varo viens kitą į priekį.

Word and Sound sandelys

 

Dar pamiksuokim. Man (sąmokslo teorijų gerbėjui) yra natūralus dalykas: kuomet matau laikraščių antraštes „Silence pasirašė sutartį su WAS“ ir gretimais sekančią „Planuojamas Silence šeimos reunionas“ – nevalingai šiuos dalykus susieju (suprask, sūnūs paklydėliai sugrįžta). Kaip yra iš tikrųjų?
O. Vėl geras mixas. Jie nėra tiesiogiai susiję, nes reunion’as įvyko, bet ne viešai, kiek anksčiau, nei pasirodė žinios apie distribucinį kontraktą.
Tiesiog šiek tiek užtruko kol Silence apsivalė. Kiekviena, kad ir nedidelė organizacija yra kaip gyvas organizmas. Kartais suserga kokia galūnė, tenka ją nupjauti, kad likusi dalis gyventų sveikai ir laimingai.
Koks diplomatiškas… Drėbk bent šiek tiek purvo. Lietuvoj tą labai mėgsta.

Man atrodo aš tuo ir skiriuos nuo kitų. Tas vienas žmogus, kuris ir buvo organizacijos liga, pats sau taip apnuodijo gyvenimą, kad nebelabai kur gali rodytis. Bent jau muzikiniuose kuluaruose. Tai gal jau ir nereikia tų papildomų drabstymų.

Tuomet vėl grįžkim prie BKS. Suprantu, kad reikalas sausai nepraeis. Kaip žadat pažymėt šį įvykį?
Kaip žinia, BKS prieš keltą metų startavo kaip renginių serija, tai renginiu ir paminėsim leibelio startą. Spalio 21 d. BKS launch’as Opiume su slaptu užsienio svečiu, visai kaip senais gerais laikais, o pirmas leidinys geras muzikos parduotuves pasieks spalio 24 d.
Beje. Jei jau nori pasidrabstyt, geriau padrabstykim ant užsieniečių.
O, geras sumanymas!

Kai tik paleidau Staar Wars promo, iškart gavau laišką iš Steve Bug valdomo Poker Flat / Dessous konglomerato. Sako jų label manageris, „sveikas, bet gal susigalvok kitą pavadinimą savo leibeliui, nes ponas Steve Bugas yra pavadinęs savo rinkinių seriją Best Kept Secrets“.
Ha, ha, o tu jam iškart „fakof“?

Tada man teko surinkti jiems visą info apie BKS ir parodyti, kad jie visai ne pirmi panaudojo šį pavadinimą ir kad nesusireikšmintų vien dėl to, kad yra iš Vokietijos. Techno kapitalistai tokie…
Šiaip viskas būtų cool, nes nėra jie blogi žmonės, tik pats tonas užknisa. Sako, „OK, mes tau leidžiam naudot tą pavadinimą“.

Kokie kilnūs… Beje, dabar kaip tik pabrausinau, pasirodo jau yra DU taip užvadinti leiblai.
Tai visi pavadinimai jau sugalvoti. Žiūrėjau ir aš prieš paleidžiant. Tie DU jau nebeaktyvūs, o ir šiaip neturi nieko bendro su elektronikos scena, tai nematau problemos. Nėra tai labai originalus pavadinimas iš principo – įvesk geriau į Google ir pamatysi. Bet per savo, kad ir nelabai ilgą, gyvenimą jau esu išmokęs, kad vardai yra tik tušti pavadinimai be juos užpildančio turinio. Tik laikas parodys, kas iš to BKS bus. Ir man dar patinka tas „paslapties“ momentas tuom, kad mūsų elektronikos scena vis dar yra Best Kept Secret europiniame ir pasauliniame kontekste. Rask man šalį, kurioj didžiausias vasaros festivalis yra alternatyvios elektronikos festivalis, bet kas apie tai žino?
Lenkija su Audioriver, Ispanija su Sonar, m?

Bet ar tai yra didžiausi tų šalių festai? Tikrai kad ne.
Gal ir ne, bet tikrai dideli ir žinomi.

Nelabai gal supratai mano minties.
Įtariu, kad jo. Paaiškink.

Aš apie mastelį ir proporcijas. Taip, lenkai turi Audioriver, bet Heinekenas jį nupučia lankytojų skaičiumi toli. O va Satta renka tiek pat kiek a.a. B2G. Tai yra unikalu. Kad mes gyvenam labiau elektroninėj šaly nei Vokiečiai. Nes nėra su kuom palyginti.
Opa. Niekad apie tai nesusimasčiau. Bet metal scena pas mumi irgi stipri. Kaip ir industrial (nuo švedų tikrai neatsiliekam).

Pavyzdžiui Lietuvoj I’ll Be Gone daugelio „išmanytojų“ klasifikuojamas kaip popsas, dėl to, kad grojo radijo stotys ir grojo stipriai. O kai duodi paklausyt industrijos profesionalams Vokietijoj, jie netiki. Sako, ok, it’s poppy, but the instrumental is so minimal and electronic. Jie nori pasakyt, kad Vokietijoj toks gabalas niekad neužkoptų į čartų viršūnę. O pas mus įmanoma. Nes mes tokią kultūrą užstūmėm. Beje, paskutinio vizito Vokietijoj metu susipažinau su dviem veikėjais iš m_nus ofiso. Sako visas mūsų ofisas klausės I’ll Be Gone. Juokiaus balsu!

O apie metal ir industrial negaliu nieko pasakyti, negaliu palyginti, nes tai ne mano daržas. Bet jei sakai, tikiu, reiškias irgi vyksta reikalai.

Klausyk, būk geras. Gal gali, kaip „senam geram draugui“, išduoti, kas šįkart žada būti tas secret international guest? Pažadu niekam nesakyt (net šį interviu skaitantiems Suru.lt lankytojams).
Negaliu. Taip sugriūtų visa idėja. Daviau užuominas, nesunku atspėti.

Supratau… Dabar dar galvoju, ko čia paklausus, kad šiandien Loranas su panele Dubauskaite pasimestų ir jiems nebeliktų ko klausinėt? Gal gali man padėt?
Hm. Nežinau. Gal apie tuos pačius palyginimus. Kad kai nežinai, dažnai savęs neįvertini. Viešnagės WAS ofise metu be daug įdomių bei naudingų dalykų dar sužinojau ir tai, kad mes su Mario parduodam vien Lietuvoj albumų tiek, kiek kai kurie žinomi elektronikos atlikėjai visame pasaulyje. Tie pardavimų skaičiai labai simboliški, bet čia vėl, žinai – svarbiausia ta perspektyva ir realus situacijos bei savęs vertinimas. Ne krepšininkai garsina Lietuvą.
Deja, bet ir ne futbolininkai…

Irgi tiesa.

Bangos Interviu Sūru

7 Replies to “Vidis moka saugoti paslaptis”

Leave a Comment

Your email address will not be published.