Battalion vaikinukai ieškodami dinozaurų klausinėjo ar čia neprabėgo Testament su Iron Maiden ir Metallica


Vidurvasarį Anykščiuose antrą kartą įvyksiantis muzikos festivalis „Velnio akmuo“ patvirtina paskutines grupes, dalyvausiančias pačiame festivalyje ir įžanginiame koncerte.


Įžanga į festivalį – tai liepos 4 d. Vilniuje, klube New York rengiamas koncertas VA pre-Party. Kartu su jau paskelbta pagrindine koncerto grupe, graikais Rotting Christ, scena dalinsis dar 4 kolektyvai. Tai latviai Lassie The Cat, suomiai The Jasser Arafats, lenkai Cryptic Tales bei tautiečiai Saples. VA pre-Party koncertas, kaip ir pats festivalis, publikai pateiks originalios kūrybos, svetur puoselėjamų muzikinių idėjų.


Lietuvos publiką jau antrą kartą nustebinti pasirengę kaimynai Lassie The Cat. Susikūrę vos prieš kelis metus ir dar nespėję išleisti nei vieno albumo, Lassie The Catjau vadinami vienais iš perspektyviausių naujos kartos death metalo muzikantų Latvijoje. Asociacijos, kurias gali kelti grupės pavadinimas, yra priešybė tam, ką iš tiesų kuria šie muzikantai – jokio švelnumo ir jokios ramybės.

Panašiai užgimusi ir jauna suomių grupė The Jasser Arafats. Pasirinkdami pavadinimą muzikantai omenyje turėjo būtent žymųjį Palestinos lyderį, tačiau jų kūryboje rytietiškų motyvų nėra. Atvirkščiai – jie skamba energingai, brutaliai, kaip ir priklauso death metalui.


Lietuvos scenoje daug geriau pažįstami tautiečiai Saples. Daugiau nei dešimtmetį grojantis kolektyvas nesivargino išleisti nei vieno albumo, tačiau sugebėjo užsitarnauti kultinės grupės vardą mūsų sunkiosios muzikos scenoje. Uteniškiai šiuo metu koncertuoja retai, tad jų pasirodymai ypač vertinami ir laukiami.


„VA pre-Party“ atlikėjų sąrašą užbaigia Lenkai Cryptic Tales. Jų Lietuvoje regėti dar neteko, nors grupė susikūrė 1990 m. pradžioje ir ankstyvuoju periodu savo šalyje buvo vieni iš populiariausių. Pradėjusi kūrybinius eksperimentus ir naujų muzikinių formų paiešką, grupė prarado dalį konservatyviai nusiteikusių gerbėjų, tačiau neprarado savo užsitarnauto gero vardo ir atgimsta su nauja jėga.


Galiausiai, koncertą vainikuos žymieji graikų juodojo metalo atlikėjai Rotting Christ, nekeičiantys savo antireliginių įsitikinimų. Kaip ir leidžia manyti grupės pavadinimas, šių muzikantų vizitinė kortelė – idėja, jog visos religijos yra „supuvusios“…


Netrukus po įžanginio koncerto, liepos 16-18 dienomis įvyks ir pats festivalis „Velnio akmuo“. Pačios Norvegijos ambasados palaikomą festivalį pastiprins dar vienas norvegų kolektyvas. Tai Pantheon I. Jei pagrindinė festivalio grupė Mayhem yra norvegiško black metalo žanro veteranai, tai Pantheon I priklauso jaunajai black metalo kartai. Debiutinis šių atlikėjų albumas buvo išpirktas akimirksniu, tad nenuostabu, jog muzikantai jau yra spėję sugroti vienoje scenoje su žymiausiomis savo krašto grupėmis.


Sąrašą užbaigia thrash metalo atstovai iš Šveicarijos – Battalion. Šį metalo stilių Lietuvoje pamėgę daugelis sunkiosios muzikos gerbėjų, tačiau tokią muziką grojančių kolektyvų į Lietuvą atvyksta stebėtinai mažai. Taigi šie Ciuricho jaunuoliai festivaliui suteiks mūsuose reto muzikinio skambesio ir atskleis visas originalaus thrash metalo subtilybes – greitus ritmus, laukinį vokalą bei užvedančią energiją.


Iš viso festivalyje pasirodys 18 grupių iš įvairiausių šalių, atliekančių įvairią sunkiąją muziką. Be gyvų koncertų, rengiama ir papildoma programa, kurios detalės bus paskelbtos vėliau. Bilietus galima įsigyti visose „Tiketos“ kasose, internetu www.tiketa.lt ar rezervuoti telefonu 1653. Bilieto kaina: 120 Lt. Vėliau bilietai brangs.


Daugiau informacijos: www.devilstone.net

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *