Got milk?

Praėjusią vasarą Anykščiuose debiutavęs tarptautinis muzikos festivalis „Velnio akmuo“ kurdamas tradiciją įvyks ir šiais metais – toje pačioje vietoje, Anykščių Dainuvos slėnyje, tą patį savaitgalį, liepos 16-18 dienomis, tiek pat griausmingai. Viena iš svarbiausių antrajame festivalyje dalyvausiančių grupių – legendiniais ir kontraversiškais vadinami Deicide!


Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojantis amerikiečių death metalo kolektyvas pasaulyje yra žinomas kaip vieno iš sunkiausių stilių muzikos kūrėjai. Jų kilmė neatsiejama nuo Tampa regiono Floridoje, kuris iki šių dienų laikomas death metalo lopšiu, drauge su Deicide užauginusiu ir tokias legendas kaip Obituary, Morbid Angel, Death ir kitus. Debiutiniai šios grupės diskai Deicide bei Legion yra oficialiai pripažinti pačiais perkamiausias death metalo įrašais istorijoje. Nepaisant muzikinio profesionalumo, sceninės charizmos ir kūrybinės energijos, Deicide yra vertinami prieštaringai dėl savo radikalių pažiūrų ir muzikoje išreiškiamų idėjų.


„Tai, kad Deicide yra komplikuota ir savo vertę jaučianti grupė, pasirodė esą ne mitas. Derybos vyko gana ilgai, kol pavyko rasti abipusiai palankių kompromisų. Puikiai suprantame, kad Deicide dalyvavimas festivalyje gali sulaukti kritikos ir nemažai neigiamų atsiliepimų dėl jų gana agresyvaus įvaizdžio. Tačiau tikimės tolerancijos iš skeptikų ir nemažai teigiamo dėmesio iš sunkiosios muzikos fanų. Vis dėlto, kolektyvas neveltui laikomas autoritetingu dėl savo originalios kūrybos, o įvaizdis telieka kiekvieno kūrėjo, artisto, menininko saviraiškos dalimi…“, – pasakoja festivalio direktorius Giedrius Gudaitis.


Be Deicide trijuose festivalio „Velnio akmuo“ koncertuose dalyvaus dar beveik dvidešimt įvairių sunkiosios muzikos stilių grupių, daugiausiai iš Vakarų Europos šalių. Iš Vokietijos atvyksiantys thrash metalo veteranai Tankard taip pat gerai žinomi Lietuvos sunkiosios muzikos klausytojų, ypač vyresniosios kartos. Priešingai Deicide‘ams, Tankard nestinga humoro jausmo, laisvo polėkio, kurį ir spinduliuoja jų grojama thrash metalo muzika. Kiti jau patvirtinti muzikantai – lietuvaičiai Argharus, Thundertale ir Burrying Place.

Pasimatysim, zuikiai?

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *