Kroatų elektroninės muzikos pažiba Petar Dundov kovo pabaigoje išleis albumą Ideas From The Pond. Tai antrasis atlikėjo albumas, kuriame susipina devyniasdešimtųjų romantinė stilistika ir modernūs techno ritmai.

Petar Dundov didžiuojasi liaupsinimu daugelio šiuolaikinių prodiuserių, tarp kurių Cocoon Records studija ar techno guru Jeff Mills. Neveltui, nes jo požiūris į šokių muziką yra labai originalus (norisi sakyti unikalus, tačiau pasklaidžius internete šiuo metu – viskas unikalu, net arbatos sieteliai). Šis vyrukas techno mato ne tokią greitą kaip visiems yra įprasta matyti, lyriškesnę ir švelnesnę. Naudodamas motyvus iš muzikos, kuriai yra daugiau nei porą dešimčių – gilius, zigzaginius arpeggio, snare‘inius kick‘us, Jarre‘inės atmosferos sintezuotas melodijas ir kitus mielus aspektus jungia su lėtu, tačiau visdar techno žanrui priskiriamu ritmu. Kaip ir įprasta autoriui, kūriniai ilgi, neleidžiantys jų klausytis prabėgomis, panardinantys į hipnozės seansą lengvai svaigstant kūrinio atmosferoje.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/03/Ideas-From-The-Pond-skit.mp3|titles=Ideas From The Pond skit]

Albumas susideda iš 7 naujų kompozicijų, iš kurių tik viena (Distance Shores) yra išleista kaip singlas dar 2010. Keistas pasirinkimas, nors ir daina nebloga. Kiek gaila, kad dar neįtraukė fantastiškos dainos Stairway iš savo paskutinio EP, kuris puikiai prisidėtų prie visos albumo stilistikos (ir aš būčiau labai patenkintas turėdamas ją tame pačiame kompakte). Petar yra įkūręs Neumatik studiją, kurioje dirba kaip garso inžinierius, todėl prie albumo garsų pateikimo prezisiškumo prikibti tiesiog neįmanoma – čia viskas aukščiausios klasės, nepaprastai malonus skambesys klausant per ausines.

Labai nudžiugino, kad Ideas From The Pond yra savo pirmtako Escapements [2008] tęsinys. Albume tolygiai sudėliota nuotaika, kompozicijos sujungtos lyg bangos idėjų jūroje – baigiantis vienai, suteiktas impulsas atsirasti kitai. Viena, kas susilpnino albumo turinį, tai – vinies nebuvimas. Jis neturi lyderio, aplink kurį būtų sudėlioti skirtingos struktūros ar nuotaikos, kūriniai. Nors kompozicijos ir labai geros, tačiau ilgainiui norėtųsi lengvo pokyčio, nes priešingu atveju albumas praranda kelis taškus už išradingumą.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/03/Brownian-Interplay-skit.mp3|titles=Brownian Interplay skit]

Bendru požiūriu, tai labai brandus, šiltas ir jaukus darbas, stebint tirpstantį sniegą.

Bangos Šviežia

4 Replies to “Vandenyno idėjos pagal Petar Dundov”

Leave a Comment

Your email address will not be published.