Visada madingi. Šis epitetas, beveik prieš dešimtmetį išraitytas spaudos pranešime apie britų grupės Crazy P delegato vizitą, vis dar tebėra aktualus iki šiol. Penktadienį pakvaišęs P vėl sklandys Vilniaus naktyje ir mes, ko gero, būsime tarp liudininkų. O kol kas keli sakiniai su aksominiu Danielle Moore balsu, kuris laižys Studio 9 sienas.

Anksčiau vadinotės Crazy Penis, o dabar liko tik Crazy P. Pasikeitė keturios raidės ar kažkas daugiau?
Šiek tiek suaugome, mus dažniau groja radijo stotys, tad prisireikė vardo, kuris tam tikrose situacijose nebūtų kliūtimi. Jei atvirai, penis pavadinime kliuvo daug kam, o ir mums patiems jis neatrodė ypač vertingu. Labai nepatogu jį vis kartoti savo seneliams!

Šnektelėjau su jums simpatizuojančiais bičiuliais ir mes neradome vieningo atsakymo, kuris jūsų gabalas yra pats pačiausias – kiekvienas turi savąjį favoritą. Kur paslaptis tokių įvairiapusių ir įdomių darbų?
Mes klausome įvairių stilių muziką – nuo folk iki funk ir tai leidžia į viską žvelgti plačiau. Man patinka šokoladas. Jamesas mėgsta mėsą, Toddy neabejingas kariui. Muzikiniais terminais kalbant, tai didelis garuojantis įvairių įtakų katilas, kuriame verdama mūsų muzika. Be abejo, mes geriausiai žinomi dėl house ir disco skambesio ir tam tikras lojalumas bei pagarba šiems stiliams išlieka. Kai sėdame rašyti dainų, nemažai priklauso ir nuo nuotaikos. Aštrus, saldus, romantiškas, pavargęs… Šios būsenos turi įtakos muzikai.

Ar kada niūniuojate savo dainas duše?
Tik prieš pasirodymus, tai kaip apšilimas. Bet jei atvirai, kai tas pačias dainas vis groji ir groji, daug labiau norisi niūniuoti kitų atlikėjų kūrinius. O dar geriau tiesiog įsijungti BBC Radio 4 ir paprasčiausiai atsipalaiduoti.

Jūsų grupėje egzistuoja koks darbų pasiskirstymas, o gal tiesiog viską darote kartu?
Haha! Kartu mes praleidžiame daug laiko ir esame kaip šeima, bet tai, kas būtų, jei viską darytume išvien, atrodo šiek tiek juokinga. Jei kalbėtume apie darbus, Jimas bei Krisas yra puikūs prodiuseriai, tad nemažai laiko praleidžia remiksuodami kitų kūrėjų darbus ir tobulindami mūsų kūrybos vaisius. Be to, jie turi savo asmeninius projektus. Aš tuo tarpu nešioju kavą bei arbatą ir apsimetu, kad žinau, ką darau… Turiu omeny, tikrai žinau. Iki tam tikro lygio. Be to, kai reikia, berniukai įrašo miksus, o aš dalinu interviu ir panašiai. Beje, mes gyvename atskirai!

Kokiais trimis žodžiais apibūdintum naujausią albumąWhen We On?
Emociškai nuoširdi muzika.

VIS215CD – Crazy P – When We On by 2020VisionRecordings

When We On išrinktas iTunes metų šokių muzikos albumu. Kiek svarbūs jums tokie apdovanojimai?
Manau, kad toks darbų pripažinimas labai svarbus. Galų gale, tai galimybė pamatuoti tai, ką mes darome ir praplėsti savo gerbėjų būrį – kaip žinia, iTunes yra dižiulė bendruomenė! Be to, tai didžiulis komplimentas. Ir įkvėpimas tęsti pradėtus darbus – juk esi geras tiek, kiek paskutinis tavo įrašas.

Mūsų auksinis berniukas Mario Basanov remiksavo albumo gabalą Changes. Ką manote?
Mums labai patiko. Labai atmosferiškas, beveik kaip kino filmas. Nuostabu turėti šią versiją remiksų pakete. Mario nereikia versti siekti geriausio įmanomo rezultato, o tai labai svarbu. Tiesą sakant, neabejoju, kad jis puikus meilužis!

Crazy P – Changes (Mario Basanov Remix) by Mario Basanov

Praėjusiais mėnesiais visoje Europoje kilo nemažai šurmulio dėl ACTA susitarimo. Kokia jūsų nuomonė šia tema?
Visada yra dvi medalio pusės. Viena vertus, tiek geros muzikos ir atlikėjų pasiekė mano ausis dėka pašarintų failų ar youtube patalpintų įrašų. Tai tikrai puiku. Iš kitos pusės, yra žmonių kurie, galima sakyti, prievartauja kitų žmonių sukurtą muziką ir stengiasi bet kokia kaina išvengti mokesčio už mėgstamą muziką. Atlikėju būti nelengva ir ir kai kurie vis dar nesupranta, kokią įtaką kūrėjams turi tas failų dalinimas. Nemaža visuomenės dalis tuo užsiima, aš kartais irgi, tad vieno atsakymo į šį klausimą neturiu. Visgi, tikrai nenoriu, kad koks demokratišku keliu nerinktas valdymo organas spręstu, kas teisinga, o kas ne!

Jamesas Vilniuje lankėsi du kartus(2002 ir 2004 m.). Mes vis dar atsimename, kad pirmąkart čia skrisdamas pametė visas savo plokšteles, bet vakarėlis vis tiek gavosi nurautas. O ką pamena jis pats?
Sako, kad pamena geras šukuosenas ir tikrai išprotėjusią diskoteką. Aš pati Vilniuje dar nebuvau ir manau, kad pats laikas jus aplankyti.

Įsivaizduokite, kad turite galimybę įrašyti kūrinį su viena anapilin iškeliavusia muzikos pasaulio asmenybe…
Jei reiktų rinktis ją, tai būtų Ella Fitzegarld, jei jis – Bernardas Edwardsas iš Chic.

Beje, tegul James perduoda linkėjimus Ronui Basejamui (labiau diskotekines house ir nu disco plokšteles leidžiantis Jameso Barono alter ego). Kaip jis laikosi?

Šiuo metu jis kaip tik krapštosi prie naujo aparato, kurį nusipirko. Tai tokia dėžė, kuria gyvai galima žaisti vokalais. Negali sustoti, taip susijaudinęs.

Paskutinis klausimas. Kas nutinka, kai Crazy P sutinka crazy V?
Aš tikiuosi, kad jie puikiai sutaria ir nauja meilės istorija gimsta ore. Kartu su pačiu nuostabiausiu vakarėliu!

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *