Kitą savaitę ispanas Gabriel Berlanga a.k.a. Undo išleis gaivų albumą Motas De Polvo nuosavoje įrašų studijoje Factor City.

Apie atlikėją: beveik kožna istorija. Grojo, dainavo indie-rock-pop grupėse, kol rado kompiuterį (man kartais pasistoja klausimas kur jie juos deda) ir elektroninę muziką. Gabrieliui lengviausiai iš širdies plaukia techno, house, synth-pop, italo-disco muzika. Tai yra branduolys, aplink kurį juda Undo projekto muzika.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/04/Password-UNDO-skit.mp3|titles=Password – UNDO skit]

Šio veikėjo nežinojau, kaip ir jo 2006 metų debiutinio albumo Despacio, taigi visiškai pirmapradiškai vertinau albumą Motas De Polvo. Įspūdį apie kas čia yra susidariau tik iš viršelio. Rezultatas tapo priešingas mano nusistatymui perklausius albumą jau antrą kartą. Kodėl antrą? Todėl, kad iš pirmo karto pamaniau, jog tai singlų rinkinys, nes į albumo turinį čia – kaip Halės turguj 300 gramų džedajų kardo prašyt. Absoliučiai eklektiškas albumas, neturintis visiškai jokio sąryšio tarp dainų, nei tonacija, nei greičiu, stiliumi. Bordelis, trumpai tariant. Ir dar tas begalinis autoriaus noras dainuot. Silpnasis plokštės bruožas. Jei moki kurt muziką – kurk. Jei mėgsti dainuot, dainuok duše. Jei nemoki – neversk tūkstantį žmonių stebėti tavo tobulėjimą.

Nesvarbu. Muzika, nors ir padrika, bet gera. Po šešerių metų pertraukos nuo Despacio atlikėjas beveik kažko radikalaus nepakeitė, viskas plaukia lengvai svaigia, pakilia nu-disco gaida. Na gerai, ne viskas, o keli gabalai. Albume sutinkamas ir kone neišsivystęs EBM embrionas Password, break-beat‘inis De nit, chillwawe‘u alsuojantis titulinis gabalas, dešrinis Make it Happen.


Visuose kūriniuose galima atrasti savaip pamėgtų akibrokštų, kurie visą albumą-kompiliaciją padaro gaiviai pavasarišką ir tinkamą šokiams.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.