Prisipažinsiu, nesitikėjau tokio susidomėjimo šia grupe Lietuvoje. Mačiau britų trijulę prieš keturis metus Heineken Open’er festivalyje. Tąkart jie grojo sekmadienį pagrindinėje scenoje paskutiniai ir… buvo liūdesiukas. Gailėjausi, kad neturėjau taburetės. Bet suprantu organizatorių norą uždaryti festivalį ir kažkokiu būdu priversti hipsteryną eiti miegoti. Antra vertus, ko galima tikėtis iš grupės, kurios pagrindinis gabalas vadinasi Intro?

Paradoksas, tačiau bilietai į The xx koncertą Vilniuje sprogo kaip pumpurai pavasarį. Įžvelgiu kelias priežastis. 1. The xx yra pakankamai aktuali grupė šiai dienai (papildomų taškų prideda faktas, kad trečias albumas ant nosies). 2. Vilniuj nusišypsojo sėkmė atsidurti „bandomajame“ ture prieš pagrindinius koncertu Europoje pavasarį (Londone išparduoti bilietai į septynis koncertus iš eilės O2 Academy Brixton salėje). 3. Lietuvos publika yra išalkusi aktualių atlikėjų.

Apie publiką. Pirmą kartą Compensa arenoje man teko lankytis vos prieš savaitę. Tąkart į Rusijos roko grandų DDT koncertą sugūžėjo vyresnio amžiaus rusiškos diasporos atstovai. Tuo tarpu šeštadienį rinkosi hipsterių grietinėlė, intelekto sužalotų veidų jaunimas bei pusamžiai vyrai ir moterys. Tokios ir tiek gražios auditorijos vienoje vietoje nepamenu, kada esu matęs.

Ir jei per DDT man atrodė, kad susirinko pilna Compensa, tai šįkart „pilna“ pasakyti neužtenka. Bet man yra suprantamas Lofto noras pasigerinti finansinę padėtį (ypač turint omeny virtinę nelabai sėkmingų renginių, kaip Zebra Katz, Gesaffelstein ir pan.). Užtat niekaip negaliu pateisinti tokio Live Nation pritarimo godumui. Bet apie 400 metrų eiles prie arenos, perpildytą rūbinę, nesugebėjimą patekti į salę ir užpisančius iškeltus telefonus ašarų pakalnes jau priverkė kiti. Tad nesikartosiu.

Man atspirties tašku publikos matavimui yra tai, kad DDT koncerte sidro nusipirkau per 10 minučių (ir net tuomet pastebėjau neadekvačiai lėtą aptarnavimą prie baro). Užtat Compensos baras yra, ko gero, vienintelė man žinoma vieta Vilniuje, kur sidras yra pigesnis už alų. Tuo tarpu The xx koncerte to paties sidro bokalo teko laukti apie 40 min (tai čia dar greitai apsisukau).

Pats koncertas viršijo mano lūkesčius. Tas asketiškumas ir minimalumas labai tiko uždaroje erdvėje (ką sunku pasakyti apie open air festivalį, kuomet panašaus kirpimo grupė tiesiog „pasimeta“ erdvėje).

Net nustebau, kad grupės repertuare yra tiek hitų. Nuvylė tik apnuoginta Basic Space versija, kuri iš intymaus šedevriuko virto apgailėtina unplugged parodija, verta kokios nors… Mariah Carey. Įsivaizduoju, kaip grupę užknisa atlikinėti nuvalkiotą gabalą, bet ar įsivaizduojat Depeche Mode koncertą su akustine Enjoy The Silence?

Antras nusivylimas – centrinis grupės numeris Intro. Ir čia Jamie persistengė su papildomų bytų gausa.

Užtat šias netektis su kaupu kompensavo nauji numeriai (Performance, Brave for You, I Dare You) iš sausio 13 dieną pasirodysiančio trečio albumo I See You. O On Hold jau dabar yra The xx klasika (su smarkiai juntama Jamie XX įtaka). Esu įsitikinęs, kad grupės laukia šviesi ateitis. Kaip dviprasmiškai tai beskambėtų, turint omeny jų liūdną ir tamsią muziką.

Grojaraštis:
01. Lips
02. Crystalised
03. VCR
04. I Dare You
05. Sunset
06. Stranger In A Room
07. Brave for You
08. Basic Space
09. Performance
10. Stars
11. Infinity
12. Islands
13. Fiction
14. Shelter / Gosh
15. Loud Places

16. On Hold
17. Intro
18. Angels

 

Foto: Rytis Šeškaitis

Performansas: 10/10
Garsas: 8/10
Šviesa: 9/10
Trukmė: 8/10 (~75 min.)
Kaina: nuo 34 EUR
Alus: 3 EUR / 0,5 l
Gražių merginų: tiek daug vienoj vietoj nepamenu, kada esu matęs (Vilniuje)

Bangos Koncertai Sūru

2 Replies to “The xx Vilniuje”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *