spa-event

Gal dar yra tokių, kurie nėra girdėję (nes pvz. nesinaudoja fajeboku), bet sausio 13 dieną, penktadienį, Turkijos gotai She Past Away surengs pirmą grupės koncertą Lietuvoje. Suru.lt live serijos renginyje jiems talkins perspektyvūs vilniečiai Pindrops bei tamsios šokių muzikos gerbėjų pripažinimo nusipelnęs kolektyvas Solo Ansamblis. Renginio svečius išjudins žinomas sostinės DJus Matas Aerobica.

Kokie yra populiariausi stereotipai susiję su Turkija? Tai pigių all-inclusive kurortų šalis? Kebabų tėvynė? O jei kalbėtume apie muziką – pirmas prisimenamas vardas yra Tarkan ir jo daina Şımarık (Kiss Kiss), plačiau žinoma kaip „mama-šykadam“?

She Past Away šiuos stereotipus visiškai paneigia. Grupės muzikoje apjungiami elementai iš tamsios ir sensacingos 80-ųjų laikotarpio pusės, kuri dažnai siejama su grupėmis The Sisters Of Mercy, The Cure, Joy Division, Grauzone ar Deutsch Amerikanische Freundschaft. She Past Away pavyko apjungti ano laikotarpio idėjas su moderniuoju šių laikų skambesiu, o turku kalba dainoms suteikia šamaniškos egzotikos.

she_past_away_xavier_marquis_nuotr

She Past Away duetas susikūrė 2006-ais metais Bursos mieste, Turkijoje. 2010-ais metais skaitmeniniu pavidalu pasirodęs trijų kūrinių singlas Kasvetli Kutlama pritraukė post-punk ir new wave gerbėjų dėmesį. O po dviejų metų išleistas fenomenalus debiutinis albumas Belirdi Gece ant menčių paguldė tiek muzikos kritikus, tiek didžiausius skeptikus.

Po triuškinančios debiutinės plokštelės sėkmės grupė daug koncertavo, tad antro albumo pasirodymo grupės gerbėjams teko laukti tris metus. 2015-ais sekęs Narin Yalnızlık darbas įtvirtino grupės pozicijas ne tik goth rock ir darkwave subkultūrų rate.

2017 metų grupės koncertinis turas po Europą prasidės Vilniuje, ant Tauro kalno, klube Pelėda. Vėliau grupės gastrolių grafike numatyti pasirodymai Paryžiuje, Bukarešte, Strasbūre, Miunchene, Vienoje, Bratislavoje, Lione, Ciuriche, Milane ir kituose didžiuosiuose Europos miestuose. Dueto nariai Volkan Caner ir Doruk Öztürkcan žada, kad penktadienio tryliktos vakaras Lietuvoje bus neeilinis.

Pindrops
Pindrops

Tam, kad svečiai nesijaustų vieniši – scenoje juos pasitiks jauna komanda Pindrops. Perspektyvus vilniečių trio savo muziką apibūdina terminais post-gaze ir shoe-punk. Juokaudami jie priduria, kad taip yra dėl to, kad grupės nariai grodami mėgsta spoksoti į savo batus bei gitarų efektų pedalus. Paradoksas, tačiau Pindrops pasirodymų metu publika žiūri tikrai ne į gitaristų kojas. Jie yra verti kur kas platesnės auditorijos.

 

Svečiams iš Turkijos ant scenos taip pat talkins nebenaujokai Solo Ansamblis. Synth-pop ir coldwave stilius propaguojantis kvartetas jau užsitikrino tvirtas pozicijas liūdnų šokių gerbėjų tarpe. Tad tai bus puiki proga išvysti kolektyvą atitinkamame kontekste ir aplinkoje.

Tam, kad renginio svečiai po koncerto nenuobodžiautų, muzikine programa šokių aikštelėje pasirūpins Matas Aerobica. Aerobica’i mestas gelbėjimosi ratas, kurio padedamas jis stumia patikimą muziką į skaitmeninį amžių. Žinomas selektorius gilinasi į muziką, kuri iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti uždara ir nejausminga bei naudoją ją kaip priemonę bendravimui su klausytoju. Aerobica renkasi ritminius eksperimentus, peizažus ir visą žavesį, kuris randamas neišsemiamose muzikos subkultūrose.

Suru.lt live: She Past Away renginys įvyks sausio 13 dieną, penktadienį, klube Pelėda, V. Mykolaičio-Putino g. 5. Bilietus platina Bilietų Pasaulis.

Bilietų kaina iki gruodžio 23 dienos (imtinai) – 13€; iki sausio 12 dienos – 15€; renginio dieną bilietais bus prekiaujama tik prie durų po 18€.

Daugiau informacijos socialiniame tinkle Fajebok.

spa-bilietupasaulis-555x800

Afiša Bangos Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *