2013 metais pasirodė Hélène Cattet ir Bruno Forzani režisuotas filmas L’étrange couleur des larmes de ton corps. Arba kitaip: The Strange Color of Your Body’s Tears.

Tai giallo žanro filmas (savotiškas trilerio, mistikos ir erotikos mišinys) apie tai, kaip vyras ieško dingusios žmonos.

 

Filmas neturėjo oficialaus garso takelio. Vietoj to buvo naudojamos ištraukos iš jau sukurtų giallo filmų. Todėl Blanck Mass pasivadinęs Benjamin John Power (dar žinomas kaip pusė Fuck Buttons dueto) sugalvojo ištaisyti klaidą. Tam tikslui jis pasikvietė kolegas iš įvairių pasaulio taškų: Roll The Dice (iš Stokholmo), Helm, Moon Gang ir Phil Julian (iš Londono), Konx-Om-Pax (iš Glazgo), C. Spencer Yeh (iš Niujorko) ir, aišku, prisidėjo pats Blanck Mass (iš Bristolio).

Vien nuo šio sąstato mane perbėga smalsumo ir nerimo šiurpuliai. Svajonių komandai papildyti pridėčiau nebent Raime ir Recoil.

Visiems iš paminėtų buvo padalintos tam tikros filmo scenos ir paprašyta jas įgarsinti. Taip pat visiems buvo suteikta absoliuti interpretacijos laisvė. Be to, nei vienas nežinojo, ką daro kiti. Rezultatas – daugiau nei įdomus. Tamsus, niūros bet kartu ir paslaptingas garso takelis. Patiks mėgstantiems dark ambient bei neo-classical muziką. Visas albumas yra nuostabus, bet mane labiausiai kabina Roll The Dice, Moon Gangs ir C Spencer Yeh kompozicijos.

 

Žinoma, Re-Score žanras nėra naujas. Iš man žinomų atlikėjų šitaip jau darė pvz. The Cinematic Orchestra, sukurdami garso takelį žymiam 1929 metų Dziga Vertovo filmui Man with a Movie Camera. Kiek vėliau tą patį padarė ir Michael Nyman. Yra ir kitų pavyzdžių.

Visą garso takelį galima pasiklausyti čia.

The-Strange-Colour-of-Your-Bodys-Tears

 

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *