Šiandien Suru.lt laidoje Start FM eteryje – festivalis Gaida. Kasmetinis rudens renginys šiemet vyko jau 29-tą kartą. Taip pat šiemet festivalis pelnė asociacijos EFFE prizą kaip vienas geriausių (tarp 715) festivalių Europoje.

Nepaslapis, kad Gaida susilaukia nemažai prieštaringų nuomonių ir kritikos strėlių. Tačiau nepaisant to festivalio programa kasmet yra įdomi. Būtent Gaidos programoje pasirodė daugelis aktualių elektronikos vardų (Andy Stott, Max Cooper, Kangding Ray, Byetone, Mouse On Mars, Ryoji Ikeda, Autechre, Squarepusher, Robert Henke, Alva Noto, Plaid, Pan Sonic…) bei pasaulinės minimalistų grietinėlės atstovai (Steve Reich, Philip Glass, Terry Riley, Michael Nyman, Gavin Bryars…), kurių kitaip Lietuvos publika gal ir neturėtų šansų pamatyt.

Festivaliui atstovaus Vytautas V. Jurgutis, kuris ne tik organizuoja renginius bet ir pats yra kompozitorius (Metroscan, Diissc Orchestra). Tad turėsime progos padiskutuoti ne tik apie festivalį ir jo užkulisius bet ir apie kompoziciją.

(trumpas treileris)

Kviečiame prisijngti (ir užduoti klausimus fb) nuo 19.00 valandos 94.2 MHz Vilniuje arba internetu visame pasaulyje.

(ilgas treileris)

Primename, kad praeitoje Suru laidoje svečiavosi Sutemos.net.
Laidos įrašo galima paklausyti čia:

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *