Supynes_2017

Birželio 30 – liepos 2 dienomis festivalis Sūpynės jau 11-ą kartą pakvies visus elektroninės muzikos gerbėjus pasimėgauti užsienio ir Lietuvos atlikėjų muzika, kuriamą tiek žymių, tiek dėmesiu dar neišlepintų atlikėjų. Toli nuo urbanistinės aplinkos – tarp laukinių miškų, prie vandens – Sūpynės 2017 suburs muzikos bendraminčius, kurie turės progą nusikratyti miesto rutina ir įsitverti subtilaus modernios muzikos pasaulio.

Festivalio organizatoriai pasirūpins, kad muzika įstabių medžių viršūnėse nenutiltų visas tris dienas ir jau dabar džiaugiasi galėdami pranešti apie atlikėjus, pasiruošusius patenkinti net ir išrankiausių klausytojų skonius. Programoje – gyvos muzikos pasirodymai, plokšteles sukantys didžėjai ir hipnotizuojančios jų sintezės. Mažiau yra daugiau filosofija paverčia festivalį unikaliu, o išskirtinę atmosferą kuria sodri žaluma, meno instaliacijos ir festivalio lankytojai, besirenkantys čia jau eilę metų. Pasinėrus į elektroninę muziką, neišvengiamas bus ir susiliejimas su gamta, kuris, apsunkindamas grįžimą į miestą, kartu padovanos nepamirštamą patirtį, nesutinkamą jokiuose kituose festivaliuose. Lietuvos ir pasaulio talentai, stulbinanti gamta ir iki smulkmenų išdirbtos detalės garantuos visišką pabėgimą nuo kasdienių rūpesčių ir padės trims dienoms persikelti į paralelų pasaulį.

Kaip įprastai, itin kruopščiai sudaryta Sūpynių muzikinė programa šįmet apjungs gan plačias elektroninės muzikos sferas – nestigs nei subtilaus techno, nei emocingų ambient erdvių ar grubesnių elektroninės ir eksperimentinės muzikos štrichų. Vienas pagrindinių svečių – vokietis Shed, savo muzikoje žaismingai apjungiantis griežtesnį vokišką skambesį su Detroito ar Didžiosios Britanijos vakarėlių tradicijomis. Kitas svarbus svečias – italas Neel, garsėjantis savo sodriais, organiškais ir tamsokais garsiniais potėpiais bei išskirtiniais garso inžinerijos gabumais. Švedas Andreas Tilliander su projektu TM404 ištransliuos dozę Roland ritmo mašinų įelektrintų dub ir techno pulsacijų, o Novo Line įves į aštrias kreivo synth ir EBM kilpas su savo vintažinių Atari kompiuterių skleidžiamais garsais. Tai – tik dalis paskelbtų vardų. Be užsienio svečių pasirodys ir kruopščiai atrinktas lietuvių desantas su unikaliais gyvais pasirodymais bei specialiai renginiui brandintais DJ setais. Vilniaus naktinio gyvenimo siela Manfredas neleis ilsėtis grodamas kokybišką, laukinę ir eklektišką šokių muziką, o Solo Ansamblis, išaugęs iš dainuojamosios poezijos, melomanų sielas pavergs dramatiškomis synth pop melodijomis. Asmeniškesnio atlikėjo ir auditorijos kontakto žaidimų aikštelėje sieks Mc Messiah, kuris, kartu su Justu Bø (kdrk x justas bø), scenoje sukurs harmoningą audiovizualinį chaosą, o Augustė Vickunaitė & su~y atkreips dėmesį į materijos netobulumą ir atskleis užburiančius organiško garso aspektus.

Be muzikos pasirodymų, šiemet lankytojai taip pat galės sudalyvauti įvairiose techninėse ir kūrybinėse dirbtuvėse, pasiklausyti edukacinių paskaitų bei sudalyvauti muzikinėse ir ne tik diskusijose su atlikėjais ir kitais savo srities profesionalais.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *