Yaga2017

Nuo miške šokamo baleto iki eksperimentinės muzikos – festivalis Yaga Gathering yra atviras skirtingoms pasaulėžiūroms ir kūrybiškumui. Nuo 2003 m. vykstanti muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo fiesta ne kartą keitė savo amplua, tad apie šių metų festivalio permainas pasakoja vienas jo organizatorių, Anton Shoom.

Festivalis Yaga Gathering 2017-uosius pasitinka šūkiu Modernūs ritualai. Ryškiaspalvės dekoracijos, meninės instaliacijos, vaizdo ir garso performansai, cirkas, akrobatika, šokis yra neatsiejamos festivalio dalys. Visa tai apjungia inovatyvi, eksperimentinė, elektroninė, psichodelinė ir gyvai atliekama muzika.

„Festivalio stipriosios pusės yra jo jauki, draugiška ir nepretenzinga atmosfera, vizualinis išpildymas ir, be abejo, Spenglos ežero magija. Įdomu ir tai, kad Yaga Gathering aplanko stebėtinai daug užsieniečių: sakyčiau, kad jų ir vietinių santykis yra maždaug 40/60“, – pasakoja Anton Shoom, kuris yra ir scenos dekoracijų kūrėjas.

Yaga Gathering erdvė yra suskirstyta į tematines zonas. Pavyzdžiui, vadinamojoje Koncepto scenoje, be įprastomis jau tapusių audiovizualizacijų bei eksperimentinės elektroninės muzikos, šiais metais bus šokamas… klasikinis baletas. Jį atliks Nacionaliniame operos ir baleto teatre dirbantys profesionalai.

„Augant festivaliui, plečiasi ir tematinių erdvių skaičius. Štai psytrance muzika (psichodelinis transas) šiemet skambės vien tik jai skirtoje Miško scenoje. Pagrindinėje scenoje vyks įvairių muzikos krypčių gyvi pasirodymai, o naktimis gros šokių muzika, kurios tikrai nenorėčiau grūsti į kokius nors rėmus“, – šypteli organizatorius.

Paklaustas kokių Pagrindinėje scenoje pasirodysiančių atlikėjų Anton Shoom labiausiai laukia pats, pašnekovas pabrėžia, kad visi jie saviti ir verti dėmesio. Lankytojams jis pataria muzikantais pasidomėti iš anksto ir programoje pasibraukti sau aktualiausius.

„Pats stengsiuosi bent trumpam paklausyti The Junto Club (Jungtinė Karalystė), Mondowski (Jungtinė Karalystė), Naduve (Izraelis), Caroil (Lietuva), Without Letters (Lietuva), Lapkričio 20-osios orkestro (Lietuva). Bet žinote, iš tikro svarbiausias dalykas būnant festivalyje yra spontaniškumas. Tad geriausia yra neapsikrauti pernelyg išsamios darbotvarkės planavimu ir tiesiog būti vedamam naujų patirčių bei pažinčių“, – pataria Anton Shoom.

Yaga2017_plakatas

Festivalis Yaga Gathering vyks rugpjūčio 3-7 d., prie Spenglos ežero Dzūkijoje. Programa ir daugiau informacijos – oficialioje svetainėje ir Fb paskyroje

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *