DeeperUpperEP_pristatymas20130523

Visiškai šviežias lietuvių Deeper Upper minialbumas Structures – ne apie ledo ritulį. Per šią savaitę vykusį leidinio pristatymą muzikantai pasakojo, kad jis apie, nepatikėsit, struktūras. Žmogus – struktūra, santykiai bendruomenėje – struktūra, miestas – struktūros viršūnė. Ar ji išlieka stabili ar suyra, nutilus paskutiniam akordui – į šį monumentalų klausimą kiekvienas klausytojas turėtų atsakyti savaip. Tokia koncepcija.

Keturių EP kūrinių perklausa miesto vizijų nesukėlė. Kažkodėl mintyse iškilo aeroplanas su lipančiais į jį parašiutininkais. Motoras urzgia, entuziazmo apstu. Pakilus vyrauja sąmyšis, bet nieko, adrenalinas nugali. Kažkas netgi iššoko. Gal čia kalta Technikos muziejaus atmosfera?

Šiaip simpatiškas, į Vakarus orientuotas jaunimas groja modernų indie rocką. Kaip ir priklauso, galima jame išgirsti įvairių įtakų, bet tapyro antenų jos nė kiek nesuerzino nei pirmu bandymu, nei antru. Atvirkščiai, parsineštas iš pristatymo miniakas (išleidimas neypatingas – kartoninis vokas) įstrigo CD grotuve visai parai. Iš pradžių krito iš konteksto antras gabalas As We’re About To Fall, bet vėliau įdomus priedainis nušlifavo aštrios perkusijos kampą.

Europos Structures gal ir nenustebins, bet etiketę ne_gėda_apsirijusiam_kapitalistui_parodyti klijuot galima drąsiai.

Minialbumas yra nemokamas. Galima jį parsipūsti iš deeperupper.com (nepamirškite apsilankyti tekstų skiltyje), o galima netyčia gauti fiziniu pavidalu, užklydus į grupės koncertą, kurių šią vasarą vienas kitas tikrai nusimato. Užsidirbti bei kompensuoti savo investicijas į kokybišką garsą ir savitą skambesį muzikantai planuoja jau vėliau, kai išleis ilgagrojį. Sėkmės, nu.

DeeperUpperEPsuru

 

Grupės foto: Justė Urbonavičiūtė

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.