The Fat, the Tall and the Ugly (and the drummer replacement)

Po gerbėjus užbūrusio pasirodymo festivalyje Mėnuo Juodaragis, Islandijos metalo pasididžiavimas Sólstafir šiemet dar kartą sugrįžta į Lietuvą. Grupė kartu su juos apšildysiančiais The Abbey pasirodys Vilniuje, gruodžio 2 dieną, menų fabrike Loftas.

Praėjus ketvirčiui amžiaus po to, kai grupės vokalistas ir gitaristas Aðalbjörn „Addi“ Tryggvason įkūrė atmosferinio metalo kvartetą Sólstafir, grupė ir toliau laikosi savo pagrindinės taisyklės – jokios taisyklės neegzistuoja.

Jiems parašyti 10 minučių trukmės kūrinį, kuriame nėra tradicinio posmo ir priedainio, yra paprasčiausiai natūralu.

Visame pasaulyje sales išparduodantys Sólstafir per savo ilgą karjerą aplink save sudėliojo mistinę aurą, kurios skambesys balansuoja tarp postroko ir metalo. Emocijų kupina muzika, derinama su epinėmis kompozicijomis, iš naujo braižo metalo muzikos ribas.

Ankstyvieji Sólstafir dainų tekstai gilinosi į Šiaurės šalių mitologiją ir kritiką religijai, tuo tarpu naujesnėse dainose tyrinėjamas muzikantų dvasinis ryšys su gamta, o pastaruoju metu – ir psichikos sutrikimai, pradedant depresija ir baigiant alkoholizmu.

Grupės dainų tekstai daugiausia skamba islandų kalba, tačiau tai netrukdo klausytojams pamilti emocinę Sólstafir muzikos galią. Sakoma, kad daugelis gerbėjų gali pajusti skausmą, net jei atvirai nesupranta, apie ką konkrečiai dainuojama.

Sólstafir Vilniuje pasirodo ne vieni – juos apšildys Suomijos doom metal grupė The Abbey. Šių metų vasarį jie išleido debiutinį albumą The Word Of Sin. Doom ir 60-ųjų bei 70-ųjų metų progresyvaus roko skambesiu besisemiančią grupę sudaro kitų puikiai žinomų grupių nariai.

Vienas jų – Suomijos metalo scenos veteranas Jesse Heikkinenas (Hexvessel, Phallosopher), kuris, semdamasis lyrinio įkvėpimo iš ezoterinių organizacijų, jų tikėjimo ir savo paties praktikų, kartu Natalie Koskinen (Shape Of Despair) audžia ritualinius pasakojimus iš tamsiausių sielos kampelių, kuriuos sulieja drauge su muzika.

The Abbey grupės pavadinimas puikiai atspindi ir jų kūrybos skambesį: jis yra provokuojantis, viliojantis tamsaus bei sunkaus roko kaleidoskopas.

Mūsų skaitytojai taip pat turi galimybę laimėti du kvietimus į šį renginį. Jums tereikia parašyti, kuris Sólstafir albumas jums patinka labiausiai ir kodėl. Tai darykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje.

Konkursas vyks iki penktadienio, lapkričio 24 dienos 24 valandos. Labiausiai įtikinančio komentaro autoriui atiteks du kvietimai į renginį.

Sólstafir šių metų pabaigoje Vilniuje užbaigs daugiau nei dvidešimties koncertų turą Europoje. Drauge su The Abbey grupė pasirodys gruodžio 2 dieną, menų fabrike Loftas.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published.