Šių metų vasario 22 dieną buvo išleistas Voices From The Lake debiutinis albumas, kurio autoriai – nedebiutantai elektroninės muzikos scenoje – tai italų duetas, susidedantis iš Donato Dozzy ir Neel (Giuseppe Tillieci).

Visuomet su nekantrumu laukiu naujų Prologue įrašų studijos leidinių. Jų produkcija yra orientuota į minimal techno muziką, tačiau būtent tokio poskonio, kuris yra man skaniausias. Šiais laikais, lengvabūdiškumą slepiant konceptualumo sąvoka, o paleistuvystę, silpnaprotystę – charakterių nesutapimo apibūdinimu, elektronikoje iškreiptas yra ir minimalizmo supratimas. Prieš kelis metus šiam žanrui staigiai išpopuliarėjus, atsirado krūva madingų apsišaukėlių, kurie neinvestuodami laiko ir energijos, savo riboto kiekio melodijų, ritmų ir idėjų muziką ėmė vadinti kaip minimal techno ar idm. Nereikėtų painioti to su tikrų šios srities atlikėjų kūryba. Mano nuomone, labiausiai tinkantis kriterijus sverti šį stilių (kaip ir dailės minimalizme) yra kūrinio santykis su erdve.

Nenukrypstant – Prologue jungia daugybę atlikėjų, kurių muzika yra gili, sudėtinga ir vežanti. Donato Dozzy, vienas iš jų, tapęs asmeniniu favoritu, iškart po albumo K [2010]. Suvienyjęs jėgas su tėvynainiu Neel, tapo ir vieno mėgstamiausio leidinio autoriais šiemet. Albume radau tai, ko seniai pasiilgau panašaus tipažo darbe – išbaigtumo nuo iki, konkretumo iki ir po, priežasties kam ir kodėl. Nenoriu tuščiai liaupsinti šio darbo, nes mano nuomonė, prisipažinsiu, turi perdėto išankstinio optimizmo, vertinant Dozzy kūrinius. Ir ne vien dėl tūkstantį kartų perklausyto Menta.

Taigi, mano išskirti pliusai šiam darbui:

– Albumas miksuotas, nepametant įžangos, mini kulminacijos ir atomazgos. Kadangi Voices From The Lake yra pristatyta kaip live pasirodymo apraiška, smulkmeniškai suplanuotas albumo scenarijus byloja apie nuotykinį bei intriguojantį klausymą.

– Nors ir kuria minimalizmo muziką, šie du vyrukai – yra garso kokybės maksimalistai. Detalumas garsų lygiams – maksimalus. Itin rekomenduojama per ausines.

– Manipuliuodami pavieniais, pakankamai šaltais garsais, jiedu sugebėjo sukurti šiltos atmosferos albumą. Apeidami visas gyvų instrumentų užuominas, šis mašinalus, technokratiškas darbas puikiai atspindi savo pavadinimą ir nuotaiką.

– Subtilumas. Voices From The Lake negalėčiau priskirti nei raminančiojo, nei uplifting, nei dienos, nei sutemų temai. Tai daugiasluoksnis darbas, kurio santykis su klausytojo erdve yra chameleoniškas, priklausomai nuo asmeninio požiūrio kampo.

Albumo santrauka: (dėmesys ant 6min):


Video: iš singlo Drops EP @ Prologue.

Visokeriopas bravo.

Bangos Šviežia

One reply to “Sklinda Voices From The Lake”

Leave a Comment

Your email address will not be published.