Silence Family – 2 metai

2011-03-17      11 KOMENTARAI  


Pavasaris – dėkingiausias metų laikas šventei, nes taip ir norisi sudeginti šaliką, paaukoti pirštines ir iškėlus rankas į viršų visa gerkle rėkti. Pavyzdžiui, „Skambiausių metų“. Antrojo Silence gimtadienio proga, kurią kūrybinė komanda minės kovo 18-ąją, penktadienį, Vilniaus naktiniame klube Opium. Plati vakaro programa – nuo Silence sielų Mario ir Vidžio ir jų favoritų iki vaizdo klipo premjeros.

Per metus nuo pirmojo gimtadienio, pralėkusius lyg žaibas, Silence gyvenime įvyko išties daug. Pradedant nebesuskaičiuojamais renginiais Lietuvoje ir toli už jos ribų (vos praėjusį savaitgalį Mario ir Vidis antrą kartą šiemet lankėsi Rusijoje, jau pašokdinti ir turkai, bulgarai, baltarusai, anglai…) ir baigiant sėkmingai užsienio leidyklose tiražuojamais debiutinio Mario ir Vidžio albumo Changed kūriniais.

Kadangi albumas – kol kas svariausias tandemo kūrybinis produktas, gimtadienio puotoje bus galima sutikti net trijų jame skambančių balsų savininkus. Tai – Slow ir Suspend the Feeling nuspalvinusi Giedrė, komandos hitų Ill Be Gone bei Whos Shot The Silence?! diva Jazzu bei titulinį Changed kūrinį įdainavęs Ernesto. Visiems jiems diriguos studiją geriau nei miegamąjį pažįstantys gimtadienio kaltininkai Mario ir Vidis.

Švedijoje gyvenantis ir kuriantis Jonatan Backelie, geriau žinomas pseudonimu Ernesto, Lietuvoje lankysis pirmą kartą, o jo draugystė su Silence duetu užsimezgė moderniai – internetu. Nusiuntę jam instrumentinę kūrinio versiją kūrėjai po kiek laiko džiaugėsi pranokusiu lūkesčius rezultatu. Nenuostabu – modernųjį švedišką soul savo balsu išreiškiantis Ernesto mylimas ir klausomas ne tik gimtinėje, bet ir tokiose tolimuose kraštuose, kaip Japonija, dažnai pasirodo festivaliuose, nuolat bendradarbiauja su elektroninės muzikos prodiuseriais.

Changed papildė ir Silence vaizdo klipų bagažą. Titulinį albumo garsui vaizdą suteikė kūrybinis susivienijimas Phantom. Tęstinė klipo premjera vyks visą gimtadienio naktį – vaizdas bus loopinamas, remiksuojamas ir kitaip turtins šventės turinį.

Jokių nurodymų ir užduočių, išskyrus patį kūrinį, Mario ir Vidis vaizdo menininkams nesuteikė ir paliko jiems visišką sprendimų laisvę. „Tai vaizdo klipas apie ilgaplaukę, gyvenančią priešiškame plaukams pasaulyje. Aiškios siužetinės linijos nekūrėme – norime, kad tai padarytų žiūrovas, bet didelį dėmesį čia skyrėme estetinei ir meninei kadro išraiškai, norėjome sukurti paralelinį pasaulį ir sutraukyti kuo daugiau loginių sąsajų“, – apie kūrybinį procesą pasakojo Phantom narys Vytautas Volbekas, prisipažinęs, kad kūrinį Changed perklausė tikrai daugybę kartų. Kūrėjas taip pat išdavė, kad pasiruošimo filmavimui darbai truko apie mėnesį, o pats filmavimas – vos keturias dienas, nors skirtingų veiksmo vietų klipe netrūksta. Changed aktoriai – savanoriai, jų buvo ieškoma socialiniuose tinkluose.

Antrojo Silence gimtadienio puota penktadienį, kovo 18-ąją startuoja 22 val. Į Opium plūsiančius gimtadienio svečius pasitiks Mondayjazz pulto griovikų duetas, neseniai dar kartą Amūro strėle pervėręs Silence širdį. O kada, jei ne per savo šventę, gali pasikviesti mėgstamiausius didžėjus? Beje, šeštadienį veiksmas persikels į pajūrį – klaipėdiečiai Silence pasveikinti galės klube Kiwi.

Afiša Bangos

11 Replies to “Silence Family – 2 metai”

Leave a Comment

Your email address will not be published.