Įpusėjus liepai belieka apsižiūrėti, kad beliko mėnuo iki penktojo alternatyvios muzikos ir meno festivalio Satta Outside. Jis Šventojoje vyks ilgąjį Žolinių savaitgalį, rugpjūčio 12-15 dienomis. Kurorte jau beveik apsigyvenę organizatoriai siunčia skambią žinią apie pagrindinę festivalio programą.

Įsivaizduojamas Satta Outside lubas šiemet kilnos pora tuzinų užsienio atlikėjų. „Hiphopo mokyklos dėsniais paremta aktuali elektronika, atliekama gyvai, ekspresyviai ir organiškai – toks Satta Outside veidas šiemet“, – trumpai taria festivalio organizatoriai.

Trys Red Bull Music Academy delegatai

Tris savaip ryškius ir šiandien ypač svarbius artistus iš savo Pandoros skrynios į festivalį deleguoja po pasaulį jau daugiau nei dešimtmetį keliaujanti muzikos mokykla be sienų – Red Bull Music Academy. Pirmasis šiuo rytdienos skambesį garantuojančiu pavadinimu programoje pažymėtas už pulto netelpantis The Gaslamp Killer. Savo namais po pasaulio festivalius keliaujantis amerikietis laiko Los Andželą ir Flying Lotus leidyklą Brainfeeder bei nešlifuotą šio didmiesčio veiksmo naktį Low End Theory.

RBMA reisu iš Londono į festivalį atvyks niūrias daugiasluoksnes didmiesčio eiles repuojantis bei savadarbe elektronika jas iliustruojantis Ghostpoet. Jo albumas Peanut Butter Blues and Melancholy Jam pripažįstamas kaip vienas vertingiausių šiemetinių debiutų.

Dar vienas akademijos delegatas, kūrybiniais ryšiais tampriai susijęs su praėjusio Satta Outside puošmena Hudson Mohawke – Niujorke reziduojantis Mike Slott. Vienas škotų leidyklos LuckyMe įkūrėjų Šventojoje žada įpūsti naujų riebios elektronikos vėjų.

Muzikinė festivalio geografija – Didžioji Britanija, JAV, Rusija, Vokietija, Prancūzija

Lietuviams jau pažįstamas alternatyviojo Paryžiaus ritmo kūrėjas Débruit nuo pirmojo savo vizito pas mus laikų gerokai palypėjo karjeros laiptais ir į Šventąją šįkart atvyks su visiškai nauju audiovizualiniu projektu, kuriame jam talkina dar du asmenys. Neprognozuojamasis amerikietis Machinedrum tuo tarpu pristatys ką tik chrestomatinėje leidykloje Planet Mu išleistą naują savo albumą. Prieš dvejus metus festivalyje nepavykus pasirodyti kartu su būgnininku šiemet šią klaidą bandys ištaisyti dar platesniais kampais savo kūrybą papildęs britas Kelpe.

Tarptautinio projekto Jahcoozi ritmo generolas vokietis Robot Koch, Mary Anne Hobbs dar pernai pamėgtas ir šiemet debiutavęs nepadoriai jaunas britas Young Montana?, pankišką ir elektroninę patirtį derinantis rusų trio Superficial Random Knowledge Porridge, škotų sunkiasvoris Loops Haunt – tokia artistų gama prisideda prie jau anksčiau pristatytų festivalio vardų iš leidybinių kompanijų Eat Concrete, Error Broadcast bei Project Mooncircle.

Be abejo, Satta Outside pakankamai vietos rasis ir vertingiausiems lietuviškos scenos atstovams. Jų vardai ir nuopelnai, taip pat ir nemuzikinės programos akcentai, bus paskelbti festivaliui dar labiau priartėjus. Visus šiuo metu patvirtintus faktus kiaurą parą galima rasti festivalio interneto namuose www.sattaoutside.lt.

Bilietai į Žolinių savaitgalį Šventosios kurortą aukštyn kojom apversiantį Satta Outside tuo tarpu jau spėjo pabrangti du kartus, tad organizatoriai ragina nelaukti paskutiniosios.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *