Rytoj Vilniuje grosiančių Gogol Bordello pageidavimų sąrašas

2014-05-27        

Gogol_Bordello

Jau šį trečiadienį Lietuvoje grosianti JAV grupė Gogol Bordello šiuo metu smaginasi už kelių šimtų kilometrų nuo Vilniaus. Pirmadienį Taline muzikantai pradėjo turą per Baltijos šalis – antradienį rengia pasirodymą Rygoje, o iš ten keliaus tiesiai į Vilnių, kur gegužės 28-ąją surengs koncertą Teatro arenoje.

Taline surengtas koncertas pateisino visus gerbėjų lūkesčius. Prakaitu permirkęs Gogol Bordello lyderis Eugene’as Hützas su savo bendražygiais scenoje šėlo dvi valandas – grupė sugrojo daugiau nei dvidešimt dainų, tarp jų – puikiai žinomus hitus Wonderlust King, Immigraniada, Start Wearing Purple, Malandrino, Pala Tute ir daugelį kitų.

Kaip ir kitos žymios užsienio grupės, prieš viešnagę Vilniuje Gogol Bordello koncerto rengėjams atsiuntė išsamų pageidavimų sąrašą – jį sudaro beveik 30 puslapių.

Tiesa, kaip ir reikėjo tikėtis iš šių muzikantų, sąrašas parašytas tokia kalba, kad skaitant nesijuokti – neįmanoma. Gogol Bordello puikų humoro jausmą demonstruoja ne tik scenoje ar vaizdo klipuose, bet ir užkulisių reikaluose.

Dokumente pabrėžiama, kad scenos plotas turi būti kuo didesnis. „Mūsų koncerto scenoje dažnai būna aštuoni žmonės. Nemažai jų neturi antrosios pusės, todėl scenoje stengiasi atrodyti kaip įmanoma geriau. Šokis – geriausias būdas tai padaryti. Todėl būtina kiek įmanoma padidinti erdvę, kurioje būtų galima tai daryti“, – rašo grupė.

Maloniai primenama, kad visi elektros laidai scenoje turi būti uždengti, nes „yra ribotas skaičius kartų, kai už jų užkliuvę muzikantai gali suvaidinti, jog jų griuvimas į publiką buvo suplanuotas“.

Grupei reikalingi ne tik persirengimo kambariai užkulisiuose, bet ir papildoma patalpa prie pat scenos, kur muzikantai galėtų greitai persirengti koncerto metu.

Gogol_Bordello_01

„Įsivaizduokite tą milžinišką persirengimo erdvę, kurią įrengėte Madonnai. Tada sumažinkite ją šimtą kartų, išmeskite visą prabangią įrangą ir visas tas nereikalingas smulkmenas. Taip gausite tai, ko reikia mums. Tiesa, persirengimo zona negali būti uždengta peršviečiamu audeklu. Nes tada publika pamatys tai, ko visai nenorėtų matyti. Tai, kad grupės nariai norės koncerto metu trumpam įbėgti į kambarėlį ir iš jo išbėgti, gali jums sukelti tam tikrų minčių. Norime pabrėžti, kad čia ne tai, apie ką pagalvojote, mes nesame tokie „kieti“, – sakoma pageidavimų sąraše.

Gogol Bordello pasirodymą „apšildys“ patrakusi grupė iš Barselonos Che Sudaka. Dėl jos taip pat yra šiokių tokių taisyklių.

Gogol Bordello mielai dalinsis persirengimo kambariais, vynu, moterimis ir dainomis su apšildančia grupe. Tačiau įgarsinimo kanalais tikrai nesidalins“, – akcentuoja vakaro žvaigždės.

Sceną nuo publikos skirs barjeras. Jis turi būti kuo arčiau scenos. „Mūsų vokalistas mėgsta koncerto metu viena koja stovėti scenoje, kitą laikyti ant barjero. Jo kelnės – labai aptemptos, todėl pageidautina, kad jam nereikėtų labai išsiskėsti. Jis – puikiai apdovanotas biologine prasme, jei suprantate, ką turime omenyje. Reikia sumažinti kelnių plyšimo riziką. Jums tikrai nereikia tokių nelaimingų atsitikimų, dėl kurių žiūrovams ir apsaugininkams prireiktų ilgų psichologinės terapijos metų“, – užsimena grupė.

Gogol_Bordello_04

Apsauginė tvorelė reikalinga ir aplink įgarsinimo bei apšvietimo pultą – tam, kad žiūrovai būtų apsaugoti nuo Gogol Bordello komandos, o ne atvirkščiai.

Grupei bus reikalingas automobilis su vairuotoju, kuris privalo turėti gerą muzikinį skonį. Scenos technikų pagalbininkai, jei gerai elgsis, gaus grupės suvenyrinius marškinėlius. Jei elgsis blogai, gaus po dvejus marškinėlius ir bus priversti juos vilkėti.

Itin svarbu – galimybė koncerto dieną išsiskalbti drabužius: „Nes ši grupė – labiausiai prakaituojanti visame pramogų versle. Jei nėra galimybės išskalbti, mes, geri bičai, virstame blogais“.

Kita būtinybė – greitas internetas. Anot vadybininko, Gogol Bordello nariai tiek daug bendrauja su artimaisiais Skype programa, jog iš esmės ją ir išlaiko. „Jei internetas bus greitas, muzikantai bus sulindę į kompiuterius ir neknis mums proto“, – pataria grupės atstovai.

Gogol_Bordello_03

Koncerto apsaugininkai įspėti, kad jokiu būdu negali elgtis agresyviai – nors pasirodymo metu publika tikrai eis iš proto.

„Pas mus ateina ir seneliai, ir vaikai. Visi jie – labai protingi. Tai įrodo faktas, kad jie lankosi Gogol Bordello koncertuose“, – sako grupė.

Atskiras sąrašo punktas skirtas autobusų stovėjimo aikštelei prie arenos. „Privažiavimas turi būti patogus, nes kitaip visą dieną jums už nugaros kalbėsime labai negražius dalykus.

Tai svarbu ir dėl vairuotojų, kurių gyvenimas sunkus. Visą dieną jie nuobodžiauja, varto pornografinius žurnalus ir rašinėja žinutes draugams apie tai, kaip smagu buvo kadaise dirbti su The Rolling Stones, – paaiškina grupė.

Persirengimo kambariams ypatingų reikalavimų nėra – grupė sutinka jais dalytis su apšildančiais atlikėjais. Į kambarius paprašyta patiekti vaisių, užkandžių, du didelius butelius degtinės, 48 butelius alaus, butelį šampano ir du butelius vyno.

Taip pat paprašyta patiekti pusryčius, pietus ir vakarienę – nieko ypatingo, tačiau grupė mėgsta kinų bei ispanų virtuvės maistą.

„Keliaujame 200 dienų per metus. Kai atvykę vėl pamatome picą, mažiausiai vienam iš komandos kyla noras nusižudyti. Jei kuris iš mūsų pakels prieš save ranką, tai rimtai paveiks grupės pasirodymo kokybę“, – įspėja Gogol Bordello.

15 metų gyvuojanti grupė, kurioje linksmą pankroko, Rytų Europos, Pietų Amerikos ir Balkanų muzikos kokteilį groja muzikantai iš septynių valstybių, šį trečiadienį Vilniuje gros dainas iš naujausio albumo Pura Vida Conspiracy ir žymiausius savo hitus.

Gogol_Bordello_05

Paskutiniai bilietai į pirmąjį grupės pasirodymą Vilniuje platinami visose Ticketpro kasose ir internetu.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.