Paskutinį liepos savaitgalį Lenkijos centre esančiame Plocko mieste jau septintąkart kils festivalio Audioriver palapinių kuorai. Įspūdingą elektroninės muzikos atlikėjų būrį sukvietę festivalio organizatoriai šiemet tikisi sulaukti per 20 tūkst. melomanų. Įvairiais apdovanojimais įvertinto festivalio aplankyti liepos 27-29 dienomis tradiciškai trauks ir keli šimtai lietuvių.

zdarova na! padat' kalbasy?

 

Vos prieš keletą dienų Audioriver atstovai baigė skelbti užsienio svečių programą. Jos puošmenos – auksadantė drum‘n‘bass ikona Goldie, beprotiškai ilgais hipnotizuojančiais setais garsėjantis čilietis Ricardo Villalobos, praėjusiais metais blykstelėjęs jaunuolis Nicolas Jaar, ne vieną prisipažinimą meilėje su savo The Sky Was Pink kadaise sukėlęs Nathan Fake, norvegų muzikos simboliai Röyksopp, elektronikos enciklopedijose įrašyti britai Plaid, praėjusiais metais visą Audioriver palapinę ant žemės pasodinę vokiečiai Modeselektor, techno tėvynės Detroito atstovas Carl Craig, dubstep iki pasaulinių aukštumų iškėlęs Skream ir daugybė kitų.

Iš viso Lenkijos festivalių deimantu vadinamame renginyje per dvi naktis penkiose scenose pasirodys beveik 40 užsienio atlikėjų ir bene tiek pat vietinių talentų. Tarp jų – Lietuvoje puikiai žinomi house ir techno kūrėjai Marcin Czubala ir Catz‘N‘Dogz. Dienos metu centrinėje Plocko aikštėje vyks Red Bull Music Academy renginys, meno dirbtuvės, plokštelių turgus ir kt.

o mes deštos neturim

 

Festivalio rengėjai jau antrus metus organizuoja ir muzikinę konferenciją. Balandį vykstančiame renginyje aptariami svarbiausi elektroninės scenos klausimai, keliamos problemos, ieškoma sprendimų. Tokia entuziazmo reikalaujanti idėja tik įrodo, kad Audioriver – išties šiai muzikai pasišventusių žmonių komanda, nesivaikanti madų ir savo lankytojams siūlanti tik kruopščiausiai atrinktus vardus.

Jau keleri metai mūsų tautiečiai į Audioriver“ vyksta organizuotai. Sūpynių festivalio ir renginių ciklo Minimal Mondays rengėjai komanda Minimal.lt rūpinasi autobusų, vežančių iki pat Plocko ir atgal, nuoma. Bendrai gyvenama ir palapinių miestelyje, kuriame Lietuvai organizatoriai rezervuoja atskirą plotą.

 

Šiemet pasistengta, kad lietuviai vienu ypu ir patogiai galėtų įsigyti ir neįtikėtinai nebrangų, kaip tokiam atlikėjų sąrašui (133 Lt) bilietą į festivalį, ir sumokėti už kelionę. Jungtiniais kelialapiais prekiauja bilietų sistema Bilietų pasaulis.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *