Kas veža(?). Kokybė, unikalumas, talentas, atlikimas, hormonai, skonis, grožis.. Kartais viena priežastis, artefaktas sutiktas netikėtai, kuris turi išskirtinius privalumo bruožus, gali taip toli nuvežti, ar tiksliau nuplukdyti, kad pamini savo kanonus dėl visų garantuotų vežėjų atstumų.

Wildbirds & Peacedrums. Jis – Andreas Werliin. Ji – Mariam Wallentin. Jis – perkusija, ji – balsas. Daugiau nieko. Jie – labai graži, svaigi muzika. Rivers – trečiasis jų albumas, jungiantis dvi prieš tai išleistas plokšteles Iris ir Retina. Kaip jiems įprasta, išleistas rimtojoje Leaf įrašų studijoje, kuri tapo brandžiausios šiuolaikinės muzikos įpakavimu. Šis darbas – puikiausias pavyzdys, kada mėgaujamasi tik žmogaus apdovanojimu, talentu. Mariam balsas – lyg vieniša burė vandenyne, ieškanti mažosios upės. Čia girdi drąsą, brandą, tembro stiprybę. Pagal stilistiką viskas primena Lisa Gerrard, tik su Björk priemaišom. Minimalūs, tačiau sunkūs būgnai, įvairi perkusija subtiliai sustiprina balso didybę šioje tyroje upėje. Nepaisant albumo pagrindinio tono, kuris yra kiek rimastingas, keletas kompozicijų (Iris dalis) lengvai nutolsta nuo pastarosios distancijos, suteikdamos šiltesnių, kiek veržlesnių emocijų, tačiau išlaikydamos viso takto vienį.


I want to... dive in.. with you..


Nors albumą sudaro 10 kompozicijų, jis išleistas kaip dvigubas CD. Ryškiai atskiriama Iris ir Retina dalys, kurių sujungti švedai važiavo į Reykjaviką, kur (kaip jie patys įvardino) buvo keista, puiki ir šlapia vieta darbui. Sudėti visus taškus padėjo Bedroom Community vadas Valgeir Sigurðsson, jaunas islandų kompozitorius, garso režisierius bei atlikėjas. Retina dalis (albume pirmosios 5 dainos) buvo įrašytos geizerių sostinės bažnyčioje su Schola Cantorum Chamber Choir (kuris talkino Björk Medulla albume).

Visą albumą jungia lyrikos, pinančios vieną dainą su kita, kurių finale –  viską vainikuoja The Well – banga, be abejonės, esanti aukščiausia upėje, triukšmingiausias jausmų sprogimas, kuomet nesinori, kad vėtra baigtųsi.Vienas giliausių šių metų albumų. Ir jis veža.

Bangos Šviežia

One reply to “Plukdo Wildbirds & Peacedrums”

Leave a Comment

Your email address will not be published.