Suru.lt pradeda naują ciklą „Pratęsk pasaką“, kur kiekvienas iš jūsų gali įrašyti savo dalį į kuriamą istoriją. Visi jūsų atsiųsti tekstai bus aklai suklijuojami į vieną – sakinys po sakinio, tokia ale kolektyvinė pseudo pasaka. Mes kol kas ir patys nežinome kas gali gautis iš to, bet bent jau pradžiai tikimasi pažvengti nors kiek. Visas parašytas pasakas rasite čia.

Kelios taisyklės:

1. Pasakos rašymo langą nuolat rasite puslapio dešinėje pusėje iškart po rubrika „Dienos video“. Pasaka rašoma aklai. Tai reiškia, kad jūs nematysite, ką prieš jus parašė kiti. Pilna pasaka bus išspausdinta didžiausiuose Lietuvos dienrašč Suru.lt tada kai jau bus pakankamai medžiagos. Tad jei norite greičiau perskaityti – rašykite dažniau.

2. Laikykitės duotos pasakos temos ir pagrindinių herojų. Galite sukurti ir naujus pasakos herojus. Rašyti galite kiek norite, bet geriau dažniau po mažiau, negu daug ir iš karto. Iki 4 sakinių. Aišku jeigu užpuls pasakiškas įkvėpimas – galite išsilieti ir daug daugiau.

3. Kiekviena pasaka bus rašymo rėžime apie 1-2 savaites. Pradžia greičiausiai jau bus parašyta tai tikrai neverta pradėti savo dalies žodžiais „Kartą gyveno…“, būtų gerai palaikyti istorijos raidą kažkiek. Nebent norit „įvesti“ naują veikėją, tada prašom.

4. Nepamirškite panaudoti dialogų.

5. Jeigu bus rašoma tik „apsipiskit grabais jūs pydarasai“ tokios išmintingos pavienės tezės nebus įtraukiamos į istoriją (nebent tiks į dialogą). Bet jeigu „… ir tada kiškiukas nabagėlis apsipiso grabais…“ tai aišku tinkamas gabalas į šią pseudo istoriją. Venkit tikslių ištraukų iš anekdotų, žinomų liaudies pasakų ir visų kitų literatūros kūrinių.

6. Jeigu yra galimybė, rašydami naudokite lietuviškas raides.

„Sūru“ kolektyvas pasilieka teisę:

1. Vietomis pakeisti veikėjų vardus į „jis“ ar „ji“, kad per dažnai nesikartotų vardai ar pavadinimai.

2. Išmesti iš pasakos netinkamus žodžius (tai visai nereiškia, kad negalima keiktis) ir pataisyti rašybos bei gramatines /kiek leis mūsų žinios/ klaidas.

3. Išmesti netinkamus gabalus arba juos perkelti į ateities pasakas.

4. Iliustruoti gimusią istoriją.

5. Išleisti pasakų knygą.

Jeigu turite klausimų ar pasiūlymų – pateikite juos komentaruose. Tai yra šioks toks eksperimentas, todėl ateityje tobulindami šį pasakišką įrankį, būtinai atsižvelgsime ir į jūsų išreikštą nuomonę.

Pabaiga

Ašaros Pasakos Sūru

7 Replies to “Pasaka”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *