Casiokids

Norvegijos dienos Lietuvoje 2013 ir šiuolaikinės Šiaurės šalių muzikos renginių ciklas Norden Wave su pasididžiavimu pristato vieną ryškiausių šiuolaikinės Norvegijos muzikos atlikėjų – Casiokids. Balandžio 26 d. (penktadienį) ši spalvinga kompanija pasirodys menų fabriko Loftas scenoje Vilniuje, o Norden Wave kviečia jau dabar įsigyti bilietus, nes iki kovo 15 d. jie kainuos tik 30 litų.

Norvegijos ambasadorius Leif Arne Ulland džiaugiasi: „Norvegijos dienas Lietuvoje rengiame jau trečią kartą, nes jaučiame didelį susidomėjimą Norvegija. Mūsų tikslas – ne tik artimiau supažindinti su Norvegijos kultūros klasikais ar sudaryti sąlygas stiprinti ryšius tarp verslo bendruomenių. Norime, kad publika taip pat pažintų ir šiuolaikinės Norvegijos kultūros atstovus. Būtent juos šiemet atstovauja puiki norvegų grupė Casiokids“.

2005-aisiais susibūrusius iš Bergeno ir Stavangerio miestų kilusius muzikantus vienas įtakingiausių britų muzikos žiniasklaidos leidinių „NME“ pavadino geriausiu dalyku, atėjusiu iš Norvegijos po death metal subkultūros. Pirmąjį savo albumą žaismingieji Casiokids pristatė… vaikų darželiuose, o jų „linksma melancholija“ išgarsėjo po to, kai norvegų kompozicija Fot i hose tapo video žaidimo FIFA 10 garso takeliu. Pernai pasirodė jau trečiasis grupės albumas Aabenbaringen over Aaskammen, sulaukęs teigiamų vertinimų visame pasaulyje.

„Neskirstome savo klausytojų – grojame visiems žmonėms. Smagu, kad mūsų muzika patinka ne tik vaikams“, – teigia Casiokids. Koncertuose grupė groja įvairiaspalviais būgneliais, retro sintezatoriais, juostiniais magnetofonais, senomis gitaromis ir net savo tėvų žaislais. Kiekvienas grupės koncertas virsta teatralizuotu šviesos ir muzikos šou. Beje, prieš kelis metus norvegai jau koncertavo Lietuvoje – su lėlių spektakliu pasirodė festivalyje Be2gether.

Surengę itin sėkmingą pirmąjį renginį (žiūrėti internete: http://youtu.be/I3fArN7OcJ4 ir http://youtu.be/C7lkhrFrNv4), Norden Wave organizatoriai kviečia melomanus į norvegiškos ir lietuviškos muzikos šventę. Casiokids apšildys Lietuvos alternatyvios muzikos rinktinė Kurak ir nuolat eksperimentuojantys vilniečiai Without Letters.

Kurak

2012-ųjų pabaigoje minialbumu Notes į muzikos padangę įsiveržusį projektą Kurak, suformavo grupėse Empti ir Fusedmarc muzikuojantis Vygintas Kisevičius. Kartu su juo koncerte pasirodys tokie skirtingi vokalistai kaip Eglė Sirvydytė iš mmpsuf, Karolis Ramoška iš Proper Heat bei visur apdovanotas Markas Palubenka.

Tuo tarpu Without Letters su elektroninės muzikos prodiuseriu 96wrld pastaruoju metu studijoje tyrinėja erdves tarp elektronikos ir roko. 2008-aisiais susikūręs kolektyvas neslepia krautrock, post-rock bei kitų žanrų įtakos ir siekia jungti savo kūrybą su įvairiomis meno formomis.

Without_Letters

Šventinę vakaro atmosferą taip pat spalvins iš Vokietijos specialiai sugrįžęs DJ Mantas T iš Partyzanų, jau minėtas 96wrld ir, žinoma, tu – neprilygstama Norden Wave publika.

Renginys internete: https://www.facebook.com/events/520108908041884

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.