2019 m. kovo 2 d. viena ryškiausių pasaulyje džiazo grupių – šveicarai Nik Bärtsch’s Ronin – surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse. Koncerto, vyksiančio Vaidilos teatre Vilniuje, metu skambės pačios naujausios grupės kompozicijos iš gegužę pasirodžiusio albumo Awase, išleisto prestižinės džiazo leidyklos ECM Records.

Šveicarijoje 2001 m. susibūręs Nik Bärtsch’s Ronin kvartetas (Nik Bärtsch – fortepijonas, Thomy Jordi – bosinė gitara, Kaspar Rast – būgnai, Sha – klarnetas) sunkiai telpa į vieno žanro rėmus: grupės muzikos šaltiniai – jazz, funk, ambient, techno, drum’n’bass, o taip pat japonų ritualinė muzika bei minimalizmo klasika.

Nepaisant to, šių iš pažiūros nesuderinamų žanrų jungtis apibūdinama kaip minimalistinio džiazo ir akademinės muzikos sintezė. Kvartetas nuo pirmųjų minučių užburia klausytojus hipnotizuojančia muzikos tekstūra ir ritmiškumu. Tie, kas bent kartą girdėjo šios grupės įrašų, daugiau niekada su niekuo nesupainios jų braižo. Griežta struktūra, pasikartojantys motyvai, velniškai lėtai augantis tempas ir dūžtanti kulminacija – pianisto Niko Bärtscho kūrybos vizitinė kortelė. Pats Nik Bärtsch apibūdina savo grupės kuriamą muziką kaip zen funk arba ritual groove. Tai muzika, kurią ne tik girdi klausytojai, bet ir patys „pergroja“ ją savo galvose; ji ne tiek jausminė, kiek išmąstyta šaltu protu. Anot šių atlikėjų koncertą organizuojančio Rūdninkų knygyno vadovo Deimanto Vainilkos, Nik Bärtsch’s Ronin atvykimas į Lietuvą – ypatingas įvykis muzikos mylėtojams. Tai – toli gražu ne tradiciškas ir įprastas džiazas: ši muzika išeina iš bet kokių rėmų ir beatodairiškai prikausto dėmesį. „Šis kvartetas žada tikrą kvapą užgniaušiantį spektaklį, atitinkantį aukščiausius muzikos mylėtojų reikalavimus“, – teigia ECM Records leidyklos atstovas Lietuvoje D. Vainilka.

Tuo tarpu jūs galite laimėti grupės albumo Awase vinilinę plokštelę. Jums tereikia pažymėti draugą ar draugę, su kuriais planuojate vykti į koncertą. Tai darykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje.

Konkursas vyksta iki gruodžio 19 dienos 19 valandos. Laimėtojas paaiškės burtų keliu.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published.