La Giovinezza 

Didis grožis rodė turtingus, „sugadintus“ charakterius, nematančius gyvenime prasmės, o naujasis filmas kalba apie blaivaus proto, ne mažiau turtingus, tačiau mielesnius žmones,“ – apie naująjį filmą Jaunystė sako Paolo Sorrentino, italų kino režisierius. Rugsėjo 18-ąją lietuviai vieni iš pirmųjų pasaulyje išvys italų kino meistro darbą. Iki tol filmas buvo rodytas tik Kanų, Toronto ir Karlovy Vary kino festivaliuose bei pristatytas Prancūzijoje ir Italijoje.

Kvapą užgniaužęs kino pasaulis laukia Jaunystės. Įtakingas Amerikos kino žurnalas Variety prognozuoja, kad filmas taps daugiausiai pajamų surinkusiu P. Sorrentino kūriniu. O paskutinis režisieriaus filmas – 2013 m. sukurtas Didis grožis – laimėjo Oskarą už geriausią filmą užsienio kalba ir tapo vienu žiūrimiausių metų filmų Europoje.

Deja, bet šiemet Kanuose P. Sorrentino Jaunystė liko be Auksinės palmės šakelės. Prieš dvejus metus apdovanojimo negavo ir Didis grožis, kuris vėliau tapo kultiniu tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje. Tai ne vieninteliai dviejų P. Sorrentino filmų panašumai – ne veltui kritikai Jaunystę vadina Didžiojo grožio tęsiniu, nors režisierius tai neigia.

Jaunystės pagrindinį veikėją vaidina legendinis britų aktorius Michealas Caine’as. Pagyvenęs, turtingas kompozitorius ir dirigentas ilsisi įstabaus grožio Alpių kurorte. Filmo pradžioje atsisakęs Britanijos karalienės siūlymo diriguoti žymiausią savo kūrinį per princo Filipo gimtadienį, kompozitorius prabangioje gydykloje svajoja apie ramų gyvenimą.

Tačiau ramybės idiliškoje aplinkoje maža. Su filmo protagonistu sanatorijoje laiką leidžia būrys keistų ir nenuspėjamų poilsiautojų. Jo bičiulis kino režisierius su komanda čia dalyvauja kuriamo filmo kūrybinėse dirbtuvėse. Kompozitoriaus dukros gyvenimas byra į šipulius. Jaunas, save didele žvaigžde laikantis aktorius ieško įkvėpimo naujam prasmingam vaidmeniui.

O kur dar besipliuškenantis storulis Diego Maradona ar nuolat medituojantis Dalai Lama. Neįprastų ir komiškų veikėjų kompanija bei absurdiškomis situacijomis režisierius pašaipiai žvelgia į populiariąją kultūrą.

Jaunystės kurorte susitinka ne tik neįprasti veikėjai, bet ir skirtingų kartų aktoriai. Su šiuo filmu Michealas Caine’as po 50 metų pertraukos grįžo ant Kanų raudonojo kilimo. Šalia jo vaidina Jane Fonda, Harvey Keitelis. Jaunesniajai kartai atstovauja Rachel Weisz ir Paulas Dano, išgarsėjęs po filmo Little Miss Sunshine. Filme taip pat pasirodo ir britų pop žvaigždė Paloma Faith, vaidinanti save.

Pasakiški operatoriaus kadrai, subtilia ironija persmelkti dialogai ir nepriekaištinga vaidyba nukelia žiūrovus į Šveicarijos Alpes. Ten nugyventų metų skaičius nereiškia gyvenimo pabaigos, kol moki šypsotis iš absurdiškų situacijų. Filmas Lietuvoje pradedamas rodyti rugsėjo 18 d.

Afiša Ašaros Kinas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *