Myrkur_-_Myrkur

Myrkur išvertus iš islandų klabos reiškia tamsą.

Taip pasivadino viena mergiotė iš Danijos, kuri visuomet svajodavo tapti mitologine būtybe Huldra, elfe, Valkirija ar Freja (trumpiau, boba su kiaušais). Tokia pristatymo įžanga daug pasako, ar ne?

Tai va, šita mergaitė yra tituluojama next big thing (ir ne tik black metal scenoje).

 

Bet man šitas reikalas negražiai kvepia. Ir apskritai yra apsimestinis dalykas.

Debiutinis self-titled Myrkur albumas žada pasirodyti rugsėjo 16 dieną. Na, bent jau jie tai vadina albumu. Man šis 24 minučių rinkinys traukia maksimum iki EP.
Kompaktą ir vinilą leidžia seni amerikiečių pidylos Relapse Records.

Visa reklaminė šio leidinio kampanija atrodo, kaip ne iki galo permąstyta ir surežisuota istorija arba eilinis socdemų partijos pažadas. Akivaizdu, kad bandoma įsėsti į išsibėgėjusį Deafheaven populiarumo traukinį. Priedo sekamos pasakos apie Ulver, Darkthrone ir Alcest paveldo išsaugojimą. „Albume“ 7 gabalai užvadinti 4 skirtingom kalbom (norvegų, islandų, švedų ir… mhm, danų). Tipinis tapytas mitologinis viršelis, runos…

Tik šitai mergaitei iki Deafheaven tiek pat, kiek Zuokui iki prezidento posto. Vienintelis kiek sunkesnis gabalas čia – Må Du Brænde i Kelvede. Bet ir tas nei nuoširdumu, nei kriokimu neprilygs nei vienam iš anksčiau paminėtų.

Aišku, rinkiminės (reklaminės) kampanijos štabas turi atmazų. Nes juk ši pasaka ne vien apie metalą. Čia dar įpinti ir Sigur Ros švelnumo/jautrumo kaspinai. Kas man dar labiau nesiderina. Nes jei kapoji ir krioki – tai kapok ir kriok. Nereikia švelnumo snarglių.

Myrkur

Dar vienas juokingas aspektas – visur šalia Myrkur pavadinimo linksniuojamas epitetas one-woman band. Niekur neradau informacijos apie tai, kas įrašė gitaras, a juolab – būgnus. Sunkiai įsivaizduoja šią trapią jaunuolę vanojančią studijoje iš peties. Dar įdomiau pasidaro pagalvojus apie jos gyvą pasirodymą…

 

Skysta, kaip kūdikio triedalai.

Trumpiau, eilinis vakarų spaudos išpustas burbulas. Maksimalus, mano galva, šios mergiotės laukiantis „pasiekimas“ – morališkai pasenusius lavonus (tokius kaip Therion ar Nightwish) mėgstančių gerbėjų pripažinimas.

Rust in peace.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.