Munpauzn_-_Dark_Side_of_The_Mun

Šiandien (fiziniu pavidalu) pasirodo Münpauzn albumas The Dark Side Of The Mün.

Džiugu, kad lietuvaičiai stengiasi neatsilikti nuo laikmečio dvasios ir bando spėti įsėsti į pastaruoju metu populiarios kreivesnės/abstraktesnės/tamsesnės muzikos traukinį.

Tik man čia visko permažai. Šios 29 minutės labiau primena skubotai išleistą zagatovkių rinkinį, nei išbaigtą albumą. 7 instrumentinės kompozicijos skamba kaip įžangos vienintelei šiame EP esančiai dainai Smuvtwyk. Na, jas taip pat dar būtų galima panaudoti kaip intro arba outro kituose albumuose.

Jei taikėsi į Darkside – tai trūksta vaibo, grūvo ir, svarbiausia, gylio. Neišsiūbuoja, kaip reikia arba kaip norėtųsi.

Pink Floyd albumo tematika, kiek beatrodytų šiuo atveju tinkanti pirmam projekto skiemeniui, yra baisiai nuvalkiota (nuo mergų nagų iki Ninja trauzų) ir kažin, ar tuo ką nors sudominsi (juoba, nenustebinsi).

dark_side_of_the_moon_die_antwoord

Visus aštuonis minialbumo kūrinius sieja kažkokia bendra tema, kuria galima užčiuopti, bet stilistiškai darbas nėra vientisas/vienalytis. Pirmi trys gabalai labiau abstraktūs, ketvirtas – Immüne – atsiduoda dub reverbais ir dubstep ritmu.

Albumui persiritus į antrą pusę reikalai tampa įdomesni (bent jau man). Čia klausytojo laukia posūkis (Xhi, Detzauff) link piktesnio prancūzų electro palikimo (Justice, Mr.Oizo, Gesaffelstein…). Bet ir čia neapleidžia įspūdis, kad kai kurie takai neįjungti. Nes smarvės akivaizdžiai trūksta.

Jei autorius taip ir norėjo – gerai. Tačiau man atrodo, kad „tik tiek“ – neužtenka.

Įsivaizduoju, kad toks leidinys (galbūt) galėtų įsipaišyti į kokių nors synthpop/beats apologetų (pvz. Ghostly International) sąrašą. Bet spėju, kad neišsiskirtų ir paskęstų tarp jų gaunamų demo įrašų jūros.

 Aišku, visuomet galima sakyti, kad „kaip lietuviams – gerai“. Bet aš seniai atpratau nuo šitos paniatkės ir net nenoriu prie jos sugrįžt.

Užtat vizualinis apipavidalinimas labai gražus.

Ar užsidėsiu šitą albumą dar kažkada pasiklausyti? Taip, kai pasirodys Münpauzn naujas darbas. Kad galėčiau palyginti, kiek progresavo.

Sutinki? Nesutinki? Nori kažką pridurti?

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *