Nežinau ar jus, bet mane labai užknisa visokie post-, neo- ir kitokie priešdėliai, skirti muzikos stiliams apibūdinti. Ypač tuomet, kai pats stilius dar, atrodytų, neapsiplunksnavęs. Kalbu apie dubstep. Juk jam vos dešimt metų. O išpopuliarėjo tik prieš kokius tris-keturis metus, kuomet Burial išleido savo antrą albumą, o Mary Anne Hobbs pradėjo groti dubstep atlikėjų produkciją BBC Radio 1 eteryje. Tai koks gali būti post-dubstep, jei pats dubstep dar nėra pakankamai giliai šaknų įleidęs? Nu užknisa, ane?

Bet atsiranda tokių gudruolių. Štai jau mėnesį klausausi Mount Kibie albumo ir girdžiu, kad „kažkas čia ne taip“. Ne taip, kaip „tradiciniame“ dabstepe būna… Ir, pyst, žurnaliugos iš karto klijuoja POST-dubstep etiketę. Visiškas pesdets.


Taip, tai yra nauja ir šiek tiek keista/kreiva muzika, bet, mano galva, jai užtektų apibūdinimo pvz. eksperimentinis dubstep. Be tai ne nachuj, post-dubstep kiečiau skamba, geriau skaitys, daugiau pirks.


Anyway, nebūkim Jachimavičiais ir nebandykime prisipisti prie stulpo. Crooks & Lovers pasirodė vakar, liepos 19 dieną.


Tai yra debiutinis Mount Kimbie albumas. Ko gero užims ne žemą vietą metų suvestinėse. Ir jis visai neveža, nes girdisi, kad Dominic Marker ir Kai Campos labiau mėgsta, kuotmet muzika velka. Todėl vaikinukai vynioja labai įdomų dubstep mišinį su hip-hop, jazz, ambient, post-rock (pastebėjot? post-) ir kitokiais stiliais. Skamba kaip Burial ant antidepresantų. Nu jo, visur kišamas tas vargšas Burial, bet juk Mount Kimbie neskamba kaip koks pvz. Benga.


[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/Mount_Kimbie_-_Ruby.mp3]

Mount Kimbie „Ruby“


Dom ir Kai dueto muzika atsipalaidavusi. Lengvu sparno mostelėjimu ji nerūpestingumu užkrečia ir savo klausytojus. Įdomu bus pamatyt, kaip vaikinukams pavyks tai padaryti gyvai festivalyje Satta Outside.


[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/Mount_Kimbie_-_Before_I_Move_Off.mp3]

Mount Kimbie „Before I Move Off“


O dabar Mount Kimbie patys raunasi ant interviu.
Pagalvojom, kad tiek jau to, pakalbinsim.
Gal norėtumėte jų ko nors paklausti? Rašykite komentaruose.

Bangos Šviežia

2 Replies to “Mount Kimbie neo-, post-, after-dubstep”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *