Alternatyvos festivalis Satta Outside 2010, vyksiantis rugpjūčio 13-15 d. Baltijos jūros pakrantėje ties Šventąja, likus 7 savaitėms iki renginio pildo atlikėjų sąrašą ir skelbia jau patvirtintus vardus.

„Aktualus ir šiuolaikiškas skambesys visada buvo festivalio muzikinės programos kertinis akmuo. Šiemet taip pat stengiamės klausytojams pristatyti pastarojo meto underground scenos proveržius ir debiutus“, – sako festivalio muzikos dalies vadovas Žilvinas Noruišis.

Iš saulėtosios JAV vakarinės pakrantės į, tikėtina, saulėtą Šventąją atkeliaus centrinės Kalifornijos undeground hip hop scenos lyderiu pristatomas MC Fashawn su prodiuseriu Exile prie patefonų. Talentu ir charizma apdovanotas Fashawn yra laikomas naująja West Coast hip hop viltimi. Kaip tikras reperis, užaugęs be tėvo su į kreką įklimpusia motina, Fashawn paguodos ieškojo muzikoje ir repo tekstuose. Festivalyje duetas pristatys savo debiutinį albumą Boy Meets World.

Jau paskelbti Satta Outside 2010 svečiai gyvai post-dubstep grojantis britų duetas Mount Kimbie prieš maždaug metus išleido labai sėkmingą EP Maybes, po kurio vaikinams ėmė klotis kaip iš pypkės: remiksai Foals ir The XX, dažnos kelionės po pasaulį su pasirodymais, o jau liepą išeina jų debiutinis albumas Crooks & Lovers, kuris ir bus pristatomas festivalyje.

Šiųmetinėje Red Bull Music Academy atrastas italas Ad Bourke pratęs tendenciją festivalyje koncertuoti, pristatant savo naująjį albumą. Jo studijinis debiutas turi būti išleistas netrukus.

Pirmą kartą Lietuvoje lankysis nusipelnęs prodiuserių duetas iš Suomijos Clouds, dabartinėje savo kūryboje ieškantis naujų dubstep formų, taip pat jazz ir garage skambesį su dubstep bosais maišantis trio iš kaimyninės Lenkijos – kiRk.

Į Satta Outside sugrįš ir atidesnei publikai jau pažįstamas genialusis šiuolaikinės muzikos kompozitorius iš Šveicarijos Dimlite. IDM breakcore kūrėjas iš Prancūzijos Subjex atliks griežtesnio skambesio muzikos programos dalį.

Įsimintinas praeitų metų svečių iš Rusijos Cut2kill pasirodymas šiemet virs jų įrašų kompanijos-kultūrinio susivienijimo How2Make pristatymu festivalyje su gausiu Maskvos underground žvaigždžių paradu. Šventojoje pasirodys netrukus pirmąjį savo EP JAV išleisiantis DZA, per  Mondayjazz LIVE! vakarėlį Vilniuje sublizgėjęs Lapti, glitch romantikas Ol, eksperimentinės muzikos veteranu pristatomas Pixelord ir didžėjai Low Bob bei Algorythmik.

Naują albumą festivalyje pristatys ir lietuvių kolektyvas Despotin’ Fam, kuris pasirodymui ketina susikviesti po Europą pabirusius kolektyvo narius Liežuvį ir Šmėklą. Į festivalį sugrįžtantys vietiniai alternatyviosios scenos grandai FusedMARc pasirodys su Urban Strings Trio ir klausytojams pristatys visiškai naują audiovizualinį potyrį.

Festivalio organizatoriai su nekantrumu laukia naujų ir jaunų, bet jau spėjusių rimtų įrašų kompanijų dėmesį atkreipti lietuvių atlikėjų 11tigers ir Brokenchord pasirodymų. Tarp patvirtintų vietinių projektų yra ir reggea ritmu laisvą mintį nešantys Ministry of Echology kartu su MC Eazystyle.

„Keliems praėjusiuose festivaliuose koncertavusiems projektams mūsų jaukus ir gana nedidelis renginys tapo laipteliu į platesnį pripažinimą, todėl tikimės įpūsti ugnies į debiutuojančių atlikėjų sėkmę ir šiemet“, – sako Ž.Noruišis.

Satta Outside atlikėjų sąrašas dar bus gausiai pildomas gyvai grojančiais kolektyvais bei didžėjais iš Lietuvos ir užsienio. Šiuo metu nuo 60 iki 75 Lt. kainuojantys bilietai į festivalį nebrangs iki liepos 12 d.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *