Mono / Sólstafir / The Ocean +konkursas

2015-10-15        

Solstafir_Mono_The_Ocean

Spalį ir lapkritį tris grupės su turu po Europą važinėja kartu. Spalio 21 d. Vilniuje vyksiančiame koncerte kartu su japonais Mono magišką atmosferą kurs ir islandai Sólstafir bei progresyvieji vokiečiai The Ocean. Renginio kontekste šių dviejų grupių nesinori vadinti tiesiog apšildančiomis – tiek Sólstafir, tiek The Ocean muzikantai turi ne ką mažesnį kultinį statusą ir kuria tiek pat unikalų, kiekvienam juos atradusiam klausytojui savaip ypatingą garsų meną.

Islandai Sólstafir ne per seniausiai koncertavo Vilniuje ir buvo pagrindinis vakaro akcentas sausakimšame New York klube. Kad naują albumą pernai išleidęs ketvertas yra neabejotinoje savo karjeros viršūnėje liudija ne tik koncertų maratonai, bet ir naujasis grupės darbas Ótta, kuriame šalia iškart atpažįstamo skambesio šliejasi švieži stilistiniai fragmentai. Per dvidešimt metų islandai ištobulino psichodelišką ir dramatiškos įtampos kupiną folk, punk ir sludge derinį, kuris galiausiai atitrūksta nuo bet kokių grynųjų žanrų ir gali būti apibūdinamas tik vienu žodžiu – Sólstafir.

Matėm juos gyvai ne kartą ir užtikrintai rekomenduojam.

Solstafir_-_Otta_LP

Esam ir pasikalbėję:

 

 

Mono, ko gero, pristatinėti nereikia. Jie lankosi Lietuvoje jau kažkelintą (ketvirtą?) kartą.

Mono_-_For_My_Parents_LP

Jei yra dar nemačiusių jų gyvai – pasufleruosim, kad dauguma žmonių Mono muzikos koncerto metu klausosi užsimerkę.

 

The Ocean kultas prasidėjo 2002 metais Berlyne, kai būrelis muzikantų loftuose įkūrė sau repeticijų ir gyvenamąsias patalpas. Nuo tada į paviršių išniro septyni atmosferiški sludge ir progressive dvasia alsuojantys albumai, ir grupė tapo vertinama visame pasaulyje. Dabartiniai The Ocean nariai jau tiksliai nepamena, kiek kartų yra pasikeitusi jų grupės sudėtis – keletas muzikantų yra pradingę tiesiog turų metu… Nepaisant to, jiems pavyko išvystyti vientisą ir galingą – vandenyno plačiąja prasme – koncepciją. Pasak muzikantų, naujausio albumo Pelagial pagrindinė idėja – tai laipsniškas leidimasis į vandens gelmes. Albumo muzika tiesiog vilnija pakilimais ir kritimais, banguoja nuo melodingos harmonijos iki ritminės dekonstrukcijos.

 

Bilietų į šios trijulės koncertą Berlyne jau nėra (žr. paveiksliuką aukščiau).
Tuo tarpu vilniečiai ir sostinės svečiai dar turi šansus suspėti: http://bit.ly/1J3umFT
Daugiau info – čia.

 

Konkursas:
Turite galimybę laimėti Mono plokštelę su narių parašais. Jums tereikia nufotografuoti lietuvišką rudenį ir nuotrauka pasidalinti Suru.lt fajeboko paskyroje komentuojant atitinkamą įrašą. Rudeniškiausios nuotraukos autoriui atiteks vinilas.

Sólstafir jums patinka labiau nei Mono? Ne bėda. Jums turim atskirą užduotį: atsiųskit pačią paskutinę nuotrauką iš jūsų telefono. Ja dalintis taip pat reikia komentuojant atitinkamą įrašą Suru.lt fajeboko paskyroje. Smagiausia laimės. Laimėtojui atiteks Sólstafir kompaktas su grupės narių parašais. Tik davai rimtai paskutinę, nepulkit perskaitę konkurso sąlygas fotografuoti savo šuniukus ar pimpalą.

Konkursas vyksta iki antradienio (spalio 20 dienos) 15 valandos. Abiejų konkursų laimėtojus rinks fajeboko publika (spaudydama „like“ mygtuką).

Afiša Bangos Konkursai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.