Mogwai MrBeast už 25Lt iš Bombos

2010-08-05      1 KOMENTARAS  
Amanda Church paveikslas „Milkbar“

Kitą dieną iš Goštauto gatvės Bombos išėjau su glasgiečių Mogwai albumu Mr Beast kuprinėje.


Sakysit, 25 litai – brangu? Bet tai riboto tiražo leidimas su papildomu DVD disku, gražiai supakuotas dviguboje digipak knygutėje kietais viršeliais.


Ko gero tas DVD mane ir sugundė, nes ir taip jau turiu dvi albumo kopijas (piratinę ir rusų licencijuotą). Smalsu buvo pažiūrėt dokumentiką The Recording of Mr Beast.


Dabar, po visko, galiu pripažinti, kad ten nieko ypatingo nėra. Buitine kamera prifilmuota 40 minučių… velniaižin ko, pvz. baisiu škotišku akcentu Barry Burns pasakoja, kad kiekvienas grupės narys studijoje savo partijas įrašinėja atskirai, nes we never record together at the same time, ’cause there’s such a little chance of us playing it well, ’cause you hear your live tapes back and you’re just like that (rodo baisią grimasą).

Teko matyt įdomesnių dokumentikų.


O pats albumas tai jo, geras. Dabar skaitau, ką apie jį kažkada rašiau į madingą žurnalą:


Pilotinis singlas Friend Of The Night leidžia suprasti, kad be firminio „tyliai-garsiai/tyliai-garsiai“ grojimo, Mr Beast albume atsiranda į Keane ir Coldplay išskirtinę sritį įsiveržiantys pianino pasažai.

Naujame darbe penki vyrukai iš Glasgow norėjo sutalpinti tai, ką žiūrovai patiria jų gyvų pasirodymų metu. Tylūs akordai virsta gitarų lavinomis sudarančiomis didžiulę garso sieną, kurioje atrandamos meistriškai įpintos paslėptos melodijos. Šiame greičio ir progreso amžiuje Mogwai imasi, atrodytų, nevykusio sumanymo – jie groja lėtai. Rezultatas kartais būna panašus į Sigur Rós (be abejo, reikėtų rašyti atvirkščiai, nes be Mogwai islandų nebūtų nė kvapo). Instrumentinis post-art-rock suderina neįprastą subtilumą su galingumu sukeldamas labai įvairias emocijas – nuo melancholijos iki euforijos.

Nelauk kol Mr Beast taps klasika – išgirsk dabar!


Tuomet pasižiūriu vaizdo klipą minėtam singlui…

…dar kartą pasiklausau albumo ir man vėl gražu. Taip, liūdna, bet gražu. Anuomet vertinau 9/10. Šiandien vertinčiau 8/10, nes Mr Beast ne toks geras, koks buvo debiutinis Mogwai Young Team. Bet vis tiek puikus pirkinys.


O dviejų savaičių senumo karščiams prisiminti pagrosiu jums kūrinį The Sun Smels Too Loud iš kiek naujesnio Mogwai albumo The Hawk Is Howling [2008].

Bangos

One Reply to “Mogwai MrBeast už 25Lt iš Bombos”

Leave a Comment

Your email address will not be published.