Vienas įdomesnių šiųmetinių Sūpynių festivalio atlikėjų – Sina. – Belfasto jaunuolis, užaugęs beklausydamas elektiškos tėvo surinktų vinilų kolekcijos bei bandęs ir pats groti keliose vietinėse grupėse. Tik prieš keletą metų jis nusprendė kurti muziką pats ir po kelių neprastai įvertintų EP, išleistų netleibluose, buvo pastebėtas Berlyne įsikūrusio leiblo Project: Mooncircle. Pats jis groja elektroniką, kurią sunku nusakyti keliais žodžiais, bet galima įžvelgti leftfieldglitch bei hip-hop stilių samplaikų. Trumpai šnektelėjome su juo apie vaikystės įtakas ir įvaldytus muzikos instrumentus bei tai, kaip jis įsivaizduoja jau kitą savaitgalį vyksiantį Sūpynių festivalį.

Nesi davęs daug interviu, ar ne? Papasakok, kaip pradėjai kurti muziką.

Aš labiau mėgstu kurti muziką nei kalbėti apie tai, bet iš esmės nesu prieš interviu dalijimą. Pradėjau kurti, kai paauglystėje gavau gitarą ir mokiausi ja groti pats, įrašinėdamas siaubingas dainas.Po to, kai pagrojau keliose grupėse ir niekur toliau nepatekau, susipažinau su kompiuterio teikiamomis techninėmis galimybėmis ir buvau sužavėtas šiuolaikine muzikos įranga. Manau, man tinka daug labiau pačiam kontroliuoti viską, negu tiesiog būti grupės dalimi.

Taigi, o kokiais instrumentais dar moki groti?

Kaip ir minėjau, daugybę metų grojau gitara, bet imuosi visko, kas skleidžia garsus, nes taip pat groju pianinu, bosine gitara bei turiu nemažą senų instrumentų kolekciją – citrą, mandoliną, akordeoną, kankles bei smuiką. Vienintelis instrumentas, su kuriuo man nieko nepavyko – trimitas, todėl labai gerbiu žmones sugebančius groti pučiamaisiais instrumentais. Galbūt aš tiesiog per daug rūkiau, cha cha.

Ką klausei vaikystėje? Žinau, kad tau patiko Wu-Tang Clan. Ar liko kažkokių dievukų iki šių dienų?

Tėvas turėjo didelę muzikos įrašų kolekciją, taigi augau klausydamas įvairiausių žanrų muziką, nuo evangelijų ir bluegrass iki disco. Mano vyresnė sesuo klausydavo daug 70-ųjų roko, kuris man bei leido atrasti ir kitus stilius: bliuzą, fanką, soul ir hip-hop. Vis dar myliu Wu-Tang Clan ir kitą senesnį hip-hopą, su kuriuo užaugau, tačiau didžiausi autoritetai – Sly Stone, Curtis Mayfield bei James Brown.

Kodėl toks pseudonimas – Sina.? Ar tai turi kažką bendro su nuodėme/nusidėjėliu?

Iš hebrajų kalbos išvertus tai reiškia “žinių tyrinėtojas“ ir man tai patiko. Tai nesusiję su nuodėme ar nusidėjimu, tačiau ir šis veiksmas man yra artimas!

Iš kur dažniausiai semiesi įkvėpimo? Tai paprastai būna dienos ar nakties metas?

Esu neabejotinai labiau pelėda negu vyturys, nes mano smegenys tiesiog geriau dirba naktį. O įkvėpimas gali ateiti iš bet kur: pokalbio, prisiminimų, filmo, meno kūrinių ar knygos, kurią dabar skaitau. Tol, kol jaučiu emocinį ryšį, kad galėčiau idėją išreikšti per muziką.

O kokiu būdu susidūrei su Project: Mooncircle?

Jie su manimi susisiekė, kai patalpinau EP From Love To Dust į Soundcloud ir pasiūlė išleisti EP su jais. Būdamas jų puikių įrašų bei atlikėjų gerbėju jau ilgą laiką, ilgai nedvejojau pasinaudoti šia galimybe. Negalėčiau būti labiau patenkintas užsimezgusiais ryšiais ir tikiuosi ilgamečio abipusio bendradarbiavimo.

Susidaro įspūdis, kad tavo ir Long Arm muzikinės idėjos – gan panašios. Ar jūs asmeniškai pažįstami?

Nors Long Arm nepažįstu, mėgčiau susipažinti su juo vieną dieną. Esu didelis jo muzikos gerbėjas ir nors manau, kad jo muzika daug labiau įtakota džiazo negu manoji, džiugu, kad esu su juo lyginamas!

O su kuo labiausiai mėgtum pagroti ir kodėl?

Sudėtingas klausimas! Esu tokios galybės muzikos kūrėjų gerbėjas, kad labai sudėtinga išsirinkti tik vieną. Turbūt verčiau rinkčiausi vokalistą negu prodiuserį, su kuriuo norėčiau bendradarbiauti, todėl tai būtų Bjork. Ji įkūnija tai, ką reiškia būti kūrėju, nuolat vystosi ir eksperimentuoja. Daugybę metų esu jos gerbėju.

Kaip išgirdai apie Sūpynių festivalį? Tai juk Lietuva, miškai, tamsu…nebaisu?

Mane pakvietė draugas, palaikantis mano muziką jau kurį laiką ir taip pat padedantis organizuoti festivalį. Šiaip jau mėgstu tamsius miškus, taigi tikiuosi man nebus per daug baugu, nors kas žino, kas ten tūno Lietuvos miškų gilumoj!

Ar tavo live pasirodymai labai skiriasi nuo įrašų?

Iš tiesų, neteko groti daug live’ų, taigi prie to dar dirbu. Nemaža mano muzikos dalis yra ramesnė, galbūt labiau tinkanti klausymui namie, todėl gyvo grojimo metu stengiuosi įnešti daugiau energijos tam, kad klausytojai turėtų gerą laiką.

Gal yra koks klausimas, į kurį norėjai atsakyti, bet neturėjai progos?

Būtent šitas 🙂

Ir pabaigai – išduok gero vakarėlio receptą.

Tai labai paprasta – geri žmonės ir gera muzika ir esu tikras, kad nei to, nei to Sūpynėse netrūks!


Primename, kad Sina. pasirodymas Sūpynėse – penktadienį 23.00 val. Mažiau scenoje.

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *