Nikita Vasilyev (Никита Васильев) yra elektroninės muzikos talentas iš Gomelio miesto Baltarusijoje. Vos 22 metų jaunuolis savo sąskaitoje turi jau 13 leidinių (paskutinis albumas Motherland pasirodė liepos 30 dieną). (((O))) muzikos stilių apibrėžčiau kaip tamsų ir įžūlų witch house/electro/darkwave mišinį.
Bet labiau už viską siūlau pasileisti šitą gabalą. Jis atstos visus apibūdinimus. Būtinai garsiai. Labai.
Minėta albumą, kaip ir visą likusią diskografiją galima nemokamai parsisiųsti iš čia.
Rytoj ir poryt Nikita gros Vilniuje. Prieš tai jis sutiko atsakyti į kelis klausimus.
Labas, Nikita. Google užsiknisa su (((O))) paieška. Tu taip specialiai?
Labas. Aš taip ne specialiai. Sąžiningai. Apie tai, kad pavadinimas nesiguglina sužinojau tik vėliau, bet nieko nekeičiau, nes: 1) pavadinimas labai gražiai žiūrisi tarp kitų grupių ir projektų, iškart krenta į akis; 2) priverčia žmones galvoti, kaip tai reikia ištarti.
Turi daug pseudonimų (jeezaboy, (((O))), Holy Grin). Kam tiek, kuo jie skiriasi ir kuris aktualiausias?
Neturiu pseudonimų. (((O))) yra muzikinio projekto pavadinimas, o ne pseudonimas. Ir jis niekaip neištariamas. Visa kita – akių dūmimui ir neturi jokios reikšmės. Holy Grin apskritai yra pagiringų smegenų padarinys, kuris atsitiktinumo dėka susiejo tarpusavy du nesuderinamus žodžius.
Tau 22 metai ir tavo sąskaitoje jau 13 leidinių. Ar tau ne gėda dėl tokio produktyvumo? Kaip turi jaustis kolegos stovėdami šalia tavęs?
Ne gėda. Viską. kas buvo iki Wolf’s Empire laikyti miksteipais ar kažkuo panašiu. Ten ir klausyt nėr ką, mano galva. Tai tiesiog mano pirmi bandymai, kuriai kažkodėl nusprendžiau pasidalinti internete. Tegu kolegos miega ramiai. Pastaruoju metu LABAI lėtai kuriu naujus gabalus, todėl dabar tokio medžiagos kiekio tikrai nebus.
Beje, kodėl pirmu (((O))) laikomas Wolf’s Empire? Juk Smoke LP, Churchburn, Cold Void, Morning Lights pagal skambėjimo trukmę nėra trumpesni už Wolf’s Empire.
Viskas, kas pasirodė iki WE nelaikau albumais. Vien jau dėl to, kad medžiagos kokybė aiškiai netraukdavo iki reikiamo lygmens. Plius prie viso to anie darbai nesusilaukė tokio rezonanso, kaip minėtas WE, jokių oficialių relyzų ir prezentacijų niekas nerengė. WE albume pirmą kartą atsirado tai, ką nuo šiol naudoju kiekviename albume – tai albumo struktūra tokioje formoje, kurioje ji yra paplitusi pop kultūroje (pirmas gabalas – įžanginis, po jo pagrindinis hitas, vėliau keli į šoną nuvedantys numeriai, po to kažkas, kas vaidina antraplanio hito rolę ir tt.). Be to būtent Wolf’s Empire tapo pirmuoju konceptualiu darbu. Jei albumas nėra apjungtas bendra koncepcija – tuomet tai ne albumas, o rinkinys chrenovai sukompiliuotų dainų radijui. Bet jau aš taip įsivaizduoju relyzų apiforminimą ir šis įsivaizdavimas nepretenduoja į galutinę tiesą paskutinėje instancijoje. Darau taip, kaip jaučiu. Štai ir visa istorija.
Kuris (((O))) albumas labiausiai patinka tau pačiam ir kodėl?
Mano mėgstamas savo albumas – Wolf’s Empire. Nes jis su kiaušais. My heart is a brothel.
Trys tau geriausi 2013 metų albumai.
Inquisition – Obscure Verses for the Multiverse;
Kanye West – Yeezus;
Earl Sweatshirt – Doris.
Kodėl, tavo manymu witch house taip gerai prigijo rytuose (t.y. buvusiose TSRS valstybėse)? Ar ten yra stabili wh bendruomenė?
Todėl, kad visi turi prieigą prie interneto ir turi galimybę parsipūsti FL Studio. Tai, kas dabar yra žinoma kaip „русский витч хаус“ turi būti perduota anatemai ir tučtuojau pamiršta. Net galvoti apie tai nenoriu.
Ar tai, kad witch house banga vakaruose seniai praėjo, tau netrukdo kurti?
Gryno witch house mano muzikoje nėra, man taip atrodo. Mano muzika – tai reiškinys įvairių žanrų kryžkelėje. Labiau orientuojuos į Akira Yamaoka, nei į tuos pačiu Salem. Galiausiai man gaunasi tai, ką ir pats sunkiai galėčiau apibūdinti kokiu nors egzistuojančiu žanru. Dėl to witch house populiarumo bangos nuosmukis Europoje ir Amerikoje man nei kiek netrukdo. Mano pagrindiniais įkvėpimo šaltiniais visuomet buvo kompiuterinių žaidimų serija Silent Hill, David Lynch, black metal ir miestas Gomelis, kuris savo psichodelikos ir tamsos kiekiu toli į antrą planą nugrūstų net Sankt-Peterburgą. Atvažiuokit į Gomelį progai pasitaikius. Išvažiuosite iš čia labai nelaimingi, aš jums tai garantuoju.
Kokie narkotikai Baltarusijoje populiariausi?
Neturiu supratimo šioje srityje. Tik Виноградный День (aut. vienas iš pigių vynų Baltarusijoje), tik jaunystė, tik hardkoras!
Kokias Baltarusiškas grupes gali pasiūlyti paklausyti, jei man patinka Akute ir Mox?
Nesu gerai susipažinęs su mūsų roko muzika. Galiu pasiūlyti black metal projektą Pestilentia iš Minsko, bet jie neturi nieko bendro su Akute.
Tavo mėgstamiausios lietuviškos grupės.
Su jūsų muzika nesu susipažinęs visai, tačiau tikiuosi situaciją pakeisti Vilnius Music Week metu. Esu įsitikinęs, kad Lietuvoje pakankama gerų muzikantų, tiesiog dėl kažkokių priežasčių apie juos nežinau nieko. Man tai gan didelis apsileidimas, nes visuomet stengiuos plėsti savo muzikinę geografiją. Kuomet man patiks kažkas iš lietuvių muzikantų – jūs apie tai sužinosite pirmi.
(((O))) gyvai gros:
2014.09.05 21:00 Mano kiemas stage (Totorių g. 13)
2014.09.05 24:00 Cechas 48 (Švitrigailos g. 33)
(abu kartus nemokamai)