Į Lietuvą atvyksta geriausia 2012 metų Baltarusijos grupė – Akute

2013-10-01        

Akute

Rugsėjo pradžioje vilniečiai galėjo matyti svečius iš Baltarusijos – grupę Akute – tarp festivalio Vilnius Music Week dalyvių. Praėjus vos mėnesiui, spalio 3d., grupė beveik lietuvišku pavadinimu grįžta į Lietuvą su soliniu koncertu klube Pogo.

Akute buvo įkurta 2008 metais Mogiliove, Baltarusijoje. Muzikinė grupės pusė yra įtakota tokių žymių grupių kaip New Order, The Cure, Placebo, The Killers, Interpol. Įdomus faktas, kad grupės dainų tekstai – Asimovo, Bradburio, Strugatskio ir kitų XX a. mokslinės literatūros autorių. 2011 metais grupė susilaukė šlovės išleisdama kritikų puikiai įvertintą debiutinį albumą Dzievački i kosmas.

Akute_-_Dzievacki_i_kosmas

2012 metais grupė išleido albumą Nie Isnuje. Tais pačiais metais Akute pripažino Metų grupe pagal keturias skirtingas Baltarusijos apdovanojimų versijas.

Akute_-_Nie_isnuje

Kritikų nuomone Akute yra ryškiausiai dominuojanti modernaus roko grupė Baltarusijoje. O 2013 metų pavasarį Akute išvyko į pirmąjį didelį koncertinį turą po Baltarusiją, taip pat grojo įvairiuose festivaliuose, įskaitant Most, Galapagai ir Vilnius Music Week.


Koncertas įvyks spalio 3d. 21 val. Vilniaus klube Pogo.

 

P.S. o kovo 28 d. Vilniuje (pagaliau!) apsilankys geriausia ukrainiečių grupė Океан Ельзи.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.