Išskirtinė prodiuserė, neeilinė DJ, madų kūrėja ir (mažmožis) vienos įžymiausių muzikos leidybos firmos BPitch Control šeimininkė. Tiek trumpai apie Ellen Allien, kurios pristatinėti, ko gero, net nereiktų. Viena žymiausių naktinio Berlyno gyvenimo diktatorių ne kartą lankėsi Lietuvoje. Vos spėjusi grįžti iš Japonijos ji kalba su mumis apie savo naujausią, gegužės mėnesį pasirodysiantį albumą ir ne tik.


Visi tavo albumai yra skirtingi. Paskutinis (Sool) buvo labai minimalistinis, naujas (Dust) – šiltas ir intymus. Kuris iš šešių tavo vaikų šiandien tau patinka labiausiai? Ar vis tik galioja auksinė taisyklė „geriausias – naujausias“?

Jie visi man labai patinka. Kiekvienas iš albumų pasakoja savo istoriją. Visos dainos juose yra skirtos draugams ar šiaip pažįstamiems. Jos kupinos emocijų. Tačiau kaip bebūtų, visi mano darbai yra įgyvendinti skirtingai ir idėjos juose slypi skirtingos. Manau, kad klausytojas tai tikrai girdi.


Kūrinys My Tree labiau primena Lali Puna, nei Ellen Allien. Iš kur toks jautrumas? Kas tave įkvėpė šiam intymiam albumui?

Jei paklausysite kitų mano albumų, taip pat išgirsite šiluma pulsuojančių elektroninių garsų. Net gi sakyčiau, kad būtent My Tree glūdi tas tikrasis Ellen Allien skambesys. Albumu Dust ir jame esančiomis dainomis norėjau labai daug papasakoti savo klausytojams. Visus albumo vokalus įrašiau savo namų studijoje ant sofos. Štai kodėl Dust yra toks intymus. Įrašinėti elektroninę muziką su vokalais man yra vienas smagiausių dalykų kūrybiniame procese. Gyvenu labai greitai, tad kurdama muziką tarsi sustoju ir gimstu iš naujo. Kūrinyje My Tree klarnetu groja mano draugas Andreas Ernst (jis taip pat grojo ir Sool). Šis gabalas yra lyg svajonė greičiau sulaukti vasaros. Tos akimirkos, kai guli po medžiu, pro vešlius lapus žiūri į dangų ir skaičiuoji lapus…

Žiema Berlyne buvo išties ilga ir sunki. Taigi, aš labai laukiu vasaros. Turbūt kaip ir visi likusieji berlyniečiai.


(Iš tikrųjų klausdami apie šią dainą turėjome omeny Sun The Rain, Ellen atsakinėjo apie My Tree. Atsiprašome.)

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/Ellen_Allein_-_Sun_The_Rain.mp3]

Ellen Allien „Sun The Rain“


Kaip sugebi suderinti tiek daug veiklų (prodiusuoji, didžėjauji, kuri madas) su asmeninu gyvenimu?

Laiko vadyba. Kuomet kuriu muziką, nesu aktyvi BPitch Control veikloje ir nedidžėjauju. Susikoncentruoju ties vienu dalyku. Kai nekuriu, daug didžėjauju ir rūpinuosi leiblu. Drabužius kuriu tuomet, kai turiu idėjų ir laiko. Jokio spaudimo. Tai mano antroji aistra ir aš visiškai negalvoju apie kokią nors komercinę sėkmę.

Paskutinę savo kolekciją pavadinau Nightflowers. Kolekcijos marškinėliai papuošti vaizdais iš praėjusių metų Melt. Panaudojau tam tikrus simbolius iš festivalio minios fotografijų.

Kai juos pristatėme, surengėme išties didelį šou. Mano kolekcijoje taip pat yra kelnių, sijonų, švarkų ir kostiumų. Visi jie išsiuvinėti juodomis gėlėmis. Visa kolekcija yra juodai balta. Drabužiai tarpusavyje labai dera.

Man gera, kad galiu savo kūryba dalintis su kitais kūrybingais žmonėmis. Laisvė ir žaismingumas yra tai, kas aplink mane suburia gerą komandą bendram darbui.


Berlynas mums atrodo labai „greitas“ miestas. Kiek partnerių (vyrų/moterų) pakeiti per metus (vidutiniškai)?

Jis ne greitas. Berlynas yra dinamiškas. O tai yra gerai. Tol, kol Berlyne bus kūrybingų žmonių arba jie čia tiesiog važiuos, tol miestas žydės. Berlynas yra nakties žiedų (Nightflowers) miestas.


Kaip manai, kodėl lietuviai taip myli tiek tave, tiek BPitch Control?

Hmm. Kodėl? Turbūt tik lietuviai gali atsakyti į šį klausimą, aš tikrai ne. Muzika kalba pati už save.


BPitch Control valdai, atrodo, diktatoriškai. Pastaruoju metu leiblas tapo kiek minkštesnis (more accessible) ir pasižymi vis labiau stiprėjančia hip-hop/beats įtaka? Kurlink žadi sukti vairą artimiausiu metu?

Leiblas visuomet buvo įvairiapusiškas… elektronikos, techno, house mišinys. Neseniai pasirašėme sutartis su dviem puikiomis grupėmis: Jahcoozi iš Berlyno ir We Love iš Italijos. Be to, Chaim iš Tel Avivo netrukus išleis naują savo albumą.

Geriau užsukite į www.bpitchcontrol.de ir artimiau susipažinkite su visais mūsų atlikėjais ir jų veikla. Žiauriai smagu dirbti su tokiais talentais. „It needs to “kick”, that’s what it’s about. The “kick”!“, – sako Ellen ir nedrįstame to versti.


Važiuosime tavęs paklausyti į Audioriver festivalį Lenkijoje. Kokio (nebūtinai) vasaros festivalio labiausiai lauki pati?

Negrojau ten seniai. Labai laukiu.

O man patinkančių vasaros festivalių yra tikrai nemažai. Ką tik grojau Time Warp, kuris man labai patiko. Įsivaizduokit – 40 valandų reivo nonstop.

Sonar’e visuomet būna labai gerai. Kasmet organizuojame vakarėlį paplūdimyje ir naktį Nitsa klube. Taip pat man patinka Benicassim, japoniškas Wire. Gerų festivalių tiek daug.Michael Mann nuotrauka


Bangos Interviu Sūru

2 Replies to “Mini interviu su Ellen Allien”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *