Mėnuo Juodaragis XVIII grįš į salą su šventiniu dūzgesiu

2015-07-23        

mjr2015_XVIII-sala

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28–30 d., į atsinaujinusią Didžiąją Zaraso salą sugrįžta šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalis Mėnuo Juodaragis. Aštuonioliktą kartą organizuojamo festivalio programą jungianti tema – bitės.

„Bitės baltams – ypatinga gamtos kūrinijos dalis, nusakanti gražiausius žmonių santykius – bičiulystę, veikiančią darną, dievišką tvarką, – sako festivalio vadovas Ugnius Liogė. – Korių galaktikose suneštas saldus medus žymi meilę ir sveikatą, gamtos galią ir darbštumą, bitės dažnai minimos sutartinėse, mituose ir tebesaugo ne vieną mokslinę paslaptį.“

mjrXVIII_Romas-Norkunas_Musteika

Festivalis kvies į susitikimus su bitininkais, į kūrybinius spiečius, siūlys lipdyti korius, konstruoti avilius, lieti vašką, kopinėti medų, skanauti bičių duoną, Juodaragio midų, pažinti senąsias tradicijas ir atrasti daug užburiančio muzikinio dūzgesio.

Trejose festivalio scenose skamba savita įvairių žanrų muzika – nuo tradicinio folkloro iki sunkiojo roko, nuo klasikos iki avangardo. Festivalyje šiemet pasirodys per 50 grupių. Tarp žymiausių užsienio svečių – roko, soul ir latino muzikos kokteilį sprogdinantys kolumbiečiai La Chiva Gantiva, britų neofolko klasikai Sol Invictus, paslaptingieji ispanai Sangre de Muerdago, samių šamanai Vassvik iš Norvegijos, tamsiosios bangos veteranai Kirlian Camera iš Italijos, spalvingas duetas Asea Sool iš Gruzijos, ukrainiečių etnoroko žvaigždės Atmasfera, taip pat kolektyvai iš Austrijos, Gudijos, Latvijos.

Lietuvos muziką atstovaus Nojus (buvusi Airija), Sauliaus Petreikio Orkestras, Domantas Razauskas su grupe, Thundertale, Atalyja, Kūlgrinda, Kamanių šilelis, Ugniavijas, Marga Muzika, Ir visa tai kas yra gražu yra gražu, Driezhas, Vilkduja, gausus būrys kitų alternatyvios, dainuojamosios, etninės, elektroninės muzikos kūrėjų.

mjrXVIII_etnobees_[c]Markfoto

Šiuolaikinę baltų kultūrą, savitumą ir kūrybišką tautiškumą puoselėjantis festivalis įdomios veiklos pasiūlys ir dideliam, ir mažam. Amatų kieme savo gebėjimus rodys ir žiniomis dalinsis geriausi senųjų tradicijų meistrai, vyks paskaitos, kinofilmų pristatymai, žygiai bei ekskursijos, sporto turnyrai, teatro vaidinimai, poezijos skaitymai, viktorinos, užsiėmimai vaikams. Maloniai nuteiks skaidrus Zaraso vanduo ir smėlėti paplūdimiai, vaizdingi salos kloniai, kuriuos įženklins ekomenio instaliacijos, ugnies skulptūros, kvies lauko kavinės, pirtys, įvairios turiningos pramogos ir malonūs netikėtumai.

„Praėjusiais metais „Mėnuo Juodaragis“ rengtas su glausta koncepcija, todėl negalėjo sutalpinti visų norinčių, – teigia organizatoriai. – Šiemet renginys grįžta į pasiilgtą Zaraso salą, kurioje baigta įrengti nauja infrastruktūra, bilietų skaičius neribotas, tad visi lankytojai gaus progą šauniai praleisti paskutines vasaros dienas. Tikimės festivalis bus kaip didelis šventiškai dūzgiantis avilys, kaip viena didelė šeima.“

mjrXVIII_etnobees-2_[c]Markfoto 

Mėnuo Juodaragis XVIII išankstiniai bilietai kainuoja 33 Eur. Festivalio dienomis jie bus brangesni. Bilietus platina bendrovė Tiketa, juos galima įsigyti krautuvėje Ragainė (Skapo g. 3, Vilnius) , bei renginio svetainėje internete.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.