LoftasFest2015

Kadangi vasaros savaitgaliai jau yra suskaičiuoti, paskutinįjį vilniečiai ir miesto svečiai yra kviečiami praleisti miesto urbanistiniame festivalyje, turintiems akį – Loftas Fest 2015, kuris vyks rugpjūčio 28-30 dienomis urbanistiniame menų fabriko kieme ir loftuose viduje.

Ilgai neišdavę festivalio detalių, Loftas Fest 2015 organizatoriai tik dabar atskleidžia visą šio vasarą palydinčio miesto įvykio idėją.

„Nenorėjome konkuruoti su kitais festivaliais, taip pat kelis mėnesius kruopščiai dėliojome festivalio logistiką ir programą – šiemet šis renginys išlips iš muzikos festivalio rėmų“, – sako Loftas Fest organizatorius Victoras Diavara.

 

Konferencija, kuri žvelgia į muzikos ateitį

Ketvirtasis analogų Lietuvoje neturintis miesto festivalis jau dabar susilaukė užsienio žiniasklaidos susidomėjimo. Į šį festivalį panoro atvykti žurnalistai ir blogeriai iš Didžiosios Britanijos, Austrijos, Prancūzijos ir JAV.

„Šiemet į Loftas Fest atvyks svarbių žmonių iš pasaulinės žiniasklaidos, taip pat būrys muzikos industrijos žmonių – didieji renginių organizatoriai bei grupių vadybininkai iš viso pasaulio“, – sako V. Diavara.

Muzikos žmonėms ir visiems norintiems šią industriją pamatyti iš arčiau antrąją festivalio dieną bus organizuojama konferencija What’s Next In Music?. Jos metu vyks pranešimai ir diskusijos apie muzikos rinkos naujoves čia, Lietuvoje, ir svetur. Konferencija sieks pažvelgti į ateitį ir atsakyti į klausimą „What’s Next in Music?“ (angl. k. – Kas toliau muzikos srity?).

Loftas_konferencija 

Dizaino paviljonas ir menas aukščiau žemės

Dar liepos pradžioje festivalio organizatoriai kreipėsi į objektų ir šviesų instaliacijų menininkus kviesdami prisidėti prie projekto Menas aukščiau žemės.

„Kelsime sukurtas skulptūras į aukštį ir jas šviesime – tai bus kiek kitokia meno ekspozicija nei įprasta. Industrinė aplinka, žinoma, šį įspūdį tik pastiprins“, – sako festivalio bendraorganizatorė Živilė Diavara.

Arčiau žemės bus įkurtas dizaino paviljonas, kuriame vasaros išpardavime susikaus įdomiausi unikalių dizainų pavyzdžiai. Lankytojai juos galės ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti už patrauklią kainą. Šįkart dizaino paviljone žada dalyvauti ne tik Lietuvos drabužių, aksesuarų ir kitų rankdarbių dizaineriai, bet ir kūrėjai iš kaimyninių šalių.

SIELOS GANYKLOS MENININKU OKUPUOTOSE ERDVESE 

Muzika – turintiems akį

„Žinoma, visiems aktualiausia yra muzikinė dalis – kas joje dalyvaus, ką gros ir kada – esame pasiruošę tai atskleisti nuo ateinančio pirmadienio“, – sako Vee.

Muzikinę dalį Loftas Fest pradeda skelbti nuo liepos 27 dienos. Kasdien bent po vieną vardą, o dažniau ir po kelis galima bus sužinoti Loftas Fest fajeboko paskyroje.

„Šiemet koncentruojamės į muzikinius atradimus ir tai, kas šiuo metu yra karščiausia didžiųjų pasaulio miestų scenose. Muzika turintiems akį. Taip pat bus labai stipri techno scena su laiko patikrintais vardais, kone legendomis“, – festivalio muzikinę programą reziumuoja Victoras Diavara.

Loftas_Fest 

Kiną ir toliau žiūrėsime po žvaigždėmis, tik industriniame kieme

Melomanai mėgsta ir gerą kiną, taigi festivalio metu galima bus pamatyti įdomiausius metų filmus, kelias retrospektyvas ir unikalią dokumentiką. Viskas bus rodoma ant milžiniško ekrano Pasakos įkurtame Kine po žvaigždėmis industrinėje miesto aplinkoje.

„Kinomanas vien šioje Kino po žvaigždėmis sesijoje galės praleisti pusę festivalio – net už pilną festivalio kainą, į kurią įeina ir muzika, ir kitos pramogos, tiek ir tokių filmų normaliai kine nepamatytum“, – sako kino teatro Pasaka vadovė Greta Akcijonaitė.

Kino_Loftas

 

Loftas Fest 2014 akimirkos

Loftas Fest – grąžina visus į miestą paskutinį vasaros savaitgalį ir tai yra ideali proga patirti pasaulio didmiesčių įkvėptą festivalį, nekeliant kojos iš miesto. Taip, tai miestas mieste su 3 dienų turtinga programa ir savomis taisyklėmis. Pernai festivalyje apsilankė net 7000 naujų patirčių ieškotojų.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *