„Kai 60 metų atgal pirmuosius savo drabužių modelius parodžiau žmonėms, visi sakė: tu išprotėjęs, niekas niekada nedevės šių nesamoningų apdarų“, pasakoja amžinas mados futuristas Pierre Cardin. Tačiau dabar galima teigti, kad šis dizaineris buvo žingsniu arčiau ateities mados

60 metų Pierre Cardin kūrybos jubiliejui paminėti šiemet išleidžiama knyga, kurioje vaizduojamas visas šio kosminių madų kūrėjo gyvenimas ir darbai. 

Dizaineris troško, kad su jo kurtais drabužiais moterys jaustųsi laisvai ir išsiskirtų iš minios. Tai vedė ne tik prie pasikeitimų tuometiniame mados pasaulyje, tačiau ir prie visuotinių psichologinių pokyčių. Moterys pradėtos vaizduoti kaip stiprios, išskirtinės, savimi pasitikinčios asmenybės iš kito pasaulio. Jaunimo tarpe neilgai trukus tai tapo kultu.

Ryškiaspalvės geometrinėm figūrom išmarginots suknelės, patrumpintos tiek, jog to meto padorumo ribos buvo tikrai peržengtos. Lateksinės kelnės ir batai, stambios diržų sagtys ir beabejo skrybelės aiškiai leidžiančios suprasti, kad šios moterys turi tiesioginį ryšį su kosmosu. Be abejo jis nepamiršo ir vyru. Juos taip pat įtraukė į kosminę odisėją. Tačiau įdomesnis dizainerio pasiekimas tas, kad jis apjungė vyrų ir moterų madą. Daugelio kolekcijų modeliai vadinimi unisex. Tai padarė pradžią ir dabar labai madingam reiškiniui vyriškos aprangos detalių atsiradimui moteriškame garderobe.

Kaip asmenybė Pierre Cardin (87m.) taip pat labai nestandartinis. Jis ne tik kūrėjas, architektas, bet ir geras ekonomistas, pats valdantis savo mados namus, vieną geriausių restoranų Paryžiuje, savo kurtų baldų industryją bei rūpinasi keletos kitų dizainerių darbų sklaida po visą pasaulį. Nors dažnai sulaukia ir kritikos dėl gana vienodos linijos savo kūryboje, šis dizaineris dar iki šiol daro įspūdį jaunąjai kartai, todėl jų darbuose dažnai atsispindi Pierre kurto futuristinio įvaizdžio detalių. Ne veltui jo gyvenimo šūkis: Provokuok!

Keletas jo kolekcijų pristatymų:

Pierre Cardin

Pierre Cardin Space Age



Šmotkės

Leave a Comment

Your email address will not be published.