usaginingen

Spalio 4-10 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksianti Japonijos–Baltijos šalių dizaino savaitė Made in Japan kvies kelti koją į tekančios saulės šalies kultūros įkvėptą pasaulį. Kartu su kūrybinių industrijų konferencija bei kontaktų mainais neformalioje aplinkoje šių metų programą praturtins audiovizualinio dueto Usaginingen pasirodymai dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Spalio 4 d. Kauno kultūros centre Tautos Namai ir spalio 5 d. Vilniaus mažajame teatre koncertuosiantys Shinichi bei Emi Hirai dėmesį iškart atkreips unikaliais, savo pačių kurtais instrumentais ta-co ir shibaki. Pirmasis skirtas vizualinei Usaginingen performanso pusei. Jame sumontuota vaizdo kamera bei veidrodinis piešimo stalas, ant kurio su vandeniu maišomi dažai bei granulės kuria įspūdingą reginį, projektoriaus pagalba matomą visiems žiūrovams. Visa tai įgarsina verpimo stakles primenantis shibaki, kurį sudaro perkusija, būgnai bei MIDI klaviatūra.

Šių netradicinių elementų ir japonams būdingos estetikos dėka Usaginingen pelnė ne vieną apdovanojimą įvaruose šiuolaikinio meno festivaliuose. Per pastaruosius kelis metus duetas aplankė beveik 50 miestų skirtinguose žemynuose ir sužavėjo kultūros renginių lankytojus Vokietijoje, Islandijoje, Belgijoje, Kanadoje bei kitose pasaulio šalyse. Visi jie turėjo galimybę atsidurti Usaginingen kūrybinio verpeto epicentre ir pasijusti neatsiejama performanso dalimi.

Kartu su svečiais iš Japonijose taip pat pasirodys Eglė Sirvydytė, kurios balsas papildys įmantrų Usaginingen performansą ir taip simboliškai atskleis esminę Made in Japan misiją – vienoje erdvėje sujungti Lietuvos bei Japonijos kūrybinį potencialą.

Gyvi ir netikėti pasirodymai – tik dalis visos Made in Japan savaitės. Spalio 5 d. Talent Garden Kaune ir spalio 6 d. Vilniaus Perone susitiks norintys užmegzti ryšius Japonijoje ir pasidalinti tam reikalingais kontaktais. Spalio 7-8 dienomis sostinės Menų spaustuvėje vyks tarptautinė kūrybinių industrijų konferencija, kurioje patirtimi dalinsis verslo atstovai, dizaineriai, architektai, medijų kūrėjai ir visi besidomintys tarptautiniu bendradarbiavimu bei plėtra į Japonijos ar kitų Azijos šalių rinkas.

Bilietus į Usaginingen pasirodymus platina Bilietų pasaulis, daugiau informacijos apie Made in Japan dizaino savaitės renginius galima rasti www.madeinjapan.lt.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *