Loftas Fest

Rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas jau ketvirtus metus vyksiantis unikalus miesto festivalis Loftas Fest šiandien skelbia pilną muzikinę programą. Šiemet – programa išieškota ir savo kokybe pranoksta visus praėjusius festivalio metus.

Alternatyvusis hip-hop ir spalvingiausios jo atšakos, urban, rock, post pop muzikos įvairovė ir šiemet ypač ryški techno atlikėjų programa aidės keturiose Loftas Fest scenose. 3 festivalio dienas įgarsins daugiau nei pusšimtis Lietuvos bei užsienio atlikėjų ir grupių.

Šių metų festivalio šūkis – turintiems akį. Pasak Victoro Diavaros, jie turi 4 scenas ir muzikinę programą, kurioje atsirado tokie vardai kaip Young Fathers, Lapalux, Krafty Kuts, Le1f, Felix KröcherD.A.V.E. the Drummer. Atlikėjų daug, programa sustyguota, tačiau pildyti ją žada iki pat festivalio pradžios.

Sol scenoje, įrengtoje po atviru dangumi, vyks gyvo garso pasirodymai, taip pat ir Bushmills scenoje pačiame Lofte pasirodys didžiausia dalis hip hop, electronic, beats, alternative muzikos pasirodymų.

Lofto kaimynystėje esančiame požemyje Cechas48 reziduos lietuviškosios elektronikos atlikėjai ir svečiai iš kaimyninių šalių. O didžiausia šių metų naujiena – užsienio techno muzikos žvaigždžių scena, veiksianti IndEx Hall erdvėse. 

Pernai metų prestižinio muzikos apdovanojimo Mercury Prize laimėtojai, grupė Young Fathers iš Edinburgo – ko gero laukiamiausi Loftas Fest svečiai. Po pasaulį be pertraukų keliaujantys taisyklių laužytojai Loftas Fest Sol scenoje trenks savo  išskirtinį pasirodymą Baltijos šalyse.

Kitas saldainiukas iš karalienės žemės – britų breaks muzikos sunkiasvoris Krafty Kuts. Per dešimtmetį ne kartą Lietuvoje viešėjęs atlikėjas kaskart kelia šimtus rankų į viršų.

Prieš porą metų pasaulio scenas užkariavęs Krafty Kuts tėvynainis, prodiuseris ir nepailstantis eksperimentuotojas Lapalux – ne mažiau gera naujiena. Elektroninės muzikos rėmus laužantis  jaunasis britas į Loftas Fest atvyks tiesiai iš pasirodymo Berlyne, festivalyje Pop Kultur.

LOFTAS FEST 2

Porciją akis ir rūbus draskančio naujos bangos hip hop žada niujorkietis MC, muzikantas ir prodiuseris Le1f. Įprastas hip hop kultūros taisykles blizgančiais batais traiškantį reperį Vogue akimirsniu praminė queer hip hop mesiju, drąsesne ir dar triukšmingesne Zebra Katz išauginta karta.

Šiemet Loftas Fest neaplenks ir Tumblr erdvėse gimęs ir augęs Thomston iš Naujosios Zelandijos. Jam dar tik 18-a, bet jo koncertinio turo žemėlapis aprėpia dvigubai tiek miestų pasaulyje. Vaikis, nekenčiantis to, kad muzikos kritikai jį lygina su populiariąja tėvynaine Lorde, į Lietuvą atveš zelandiškos post-internetinės kartos pop muzikos lauktuvių.

LOFTAS FEST

LOFTAS FEST ENG2

Ne mažiau įdomių pasirodymų šiemet atgabena kaimynai. Lenkų eksperimentinės pop muzikos grupė Co Sovel su nežemiškų sceninių įvaizdžių atlikėja Izolda Sorenson priešakyje vadinama geriausiu 2015 m. Lenkijos alternatyviosios scenos atradimu.  

Nuostabiausieji italų dark wave muzikos atstovai, pakerėję pirmuosius savo gerbėjus Vilniuje mažiau nei prieš mėnesį – JoyCut – sugrįžta į Lietuvą. Tik šįkart skrydžio bilietų teks pirkti dvigubai daugiau, nes kartu vykti į Loftas Fest jie pasikvietė prancūzus Comausaure. Visi jie susirungs scenoje su daug būgnų setų ir kalnų elektronikos.

Tuo tarpu madingiausi šių metų rokeriai Fort Frances iš JAV atsiveža užvedančio smagaus roko ir nenuginčijamą vasaros hitą Summertime.

Prie festivalio programos prisijungė dar dešimtys lietuvių ir užsienio grupių, o į programą nori patekti dar nemaža dalis Baltijos šalių atlikėjų.

Šiemet išskirtinį dėmesį elektroninei techno muzikai skiriantis Loftas Fest į atskirą techno sceną sukvietė būrį atlikėjų, grojančių karščiausiuse klubuose ir festivaliuose nuo Londono iki Tokijo, nuo Milano iki Amsterdamo. Vokietį Felix Kröcher į Vilnių atsivežantį griežto berlynietiško techno DJ setą, galima vadinti techno scenos viršininku, o britų acid techno tėvą D.A.V.E. the Drummer – tos pačios scenos vyr. šokdintoju. 

Trečiuoju Loftas Fest techno programos sunkiasvoriu dirbs Europos ir pasaulio reiveriams puikiai pažįstamas DJ Vegim iš Kosovo.

LOFTAS FEST ENG kinas

Specialius DJ setus Loftas Fest techno muzikos scenoje taip pat ruoš įdomaus ir netikėto post-industrinio techno atstovas Nick Larkin iš Rusijos, techno geek’as Mark Greene (Airija), itališko techno skambesio dievukas Luca Pagani (a.k.a. Electrorites), beveik audiovizualinio hardtechno duetas Rach & Droid (Portugalija/Kolumbija), šviežio britiško techno vėliavnešys Chicago Loop, garsiausias Graikijos techno didžėjus Axel Karakasis.

Šviežiausi šių metų pasaulio muzikos scenos perlai ir nenuginčijamai legendiniai headlaineriai – tik dalis Loftas Fest programos.  Festivalio metu taip pat vyks tarptautinė konferencija muzikos industrijos profesionalams What’s Next in Music, paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės muzikos kūrėjams, viešės gausus būrys muzikos žurnalistų ir blogerių iš užsienio.

Kino teatro Pasaka įrengtoje kino zonoje bus galima išvysti keturias europietiško kino premjeras, dokumentikos ir retrospektyvų programą. Čia taip pat bus rodoma tarptautinio trumpo metro filmų festivalio Future Shorts programa.

LOFTAS FEST16

Lofto teritorijoje taip pat veiks lietuvių bei kaimyninių šalių dizaino paviljonas. O aplinką puoš jaunųjų skulptorių specialiai festivaliui kuriami meno objektai – miesto puošmenos.

Unikalus, šiemet dar spalvingesnis miesto festivalis Loftas Fest vyks rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas. Visą festivalio programą, užsienio ir lietuvių atlikėjus galima rasti loftasfest.lt. Bilietus į festivalį platina Bilietų pasaulis.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *