Norvegas Hans-Peter Lindstrøm nekvaršina sau galvos dėl projekto pavadinimo. Gerai jam, kai jo pavardė – Lindstrøm. Sutikit, kad nelabai sugebėtume įtikinti tūlą norvegą, kad Andrius Mamontovas – geras grupės pavadinimas (Šarūnas Jasikevičius – juo labiau).

Prieš pradėdamas solo karjerą pirmuosius žingsnius Hansas-Pyteris žengė kartu su Prins Thomas įrašinėdamas disco/electro/house albumus. Iš solinių man patiko Where You Go I Go To [2008] (trijų ilgų kompozicijų darbas primenantis prancūzą Jean-Michel Jarre) ir Real Life Is No Cool [2009] (disco-porn nuotykis su Christabelle). Taip pat dar šiemet pasirodė abstrakčių improvizacijų albumas Six Cups of Rebel, kurio negalėčiau apibūdinti kitokiu epitetu nei nesusipratimas.

Gal būt supykęs, o gal įkvėptas kraštiečio Todd Terje sekme, Lindstrømas vienu ypu įrašė 33 minučių albumiukštį Smalhans. Ko gero būsite matę Todd Terje dainą apie inspektorių Norse, kurį yra absoliutus šių metų šedevras. Todėl man bus lengva jums paaiškinti, kokia nuotaika vyrauja po savaitės pasirodysiančiame Lindstrøm albume. Jį beje miksavo tas pats Todd Terje.

Smalhans, kaip jau prasitariau, trunka vos 33 minutes ir jame vos 6 gabalai. Bet juk geriau trumpiau, bet geriau. Ir čia (panašiai kaip dainoje apie Norse) vyrauja ta pati nuotaika: paprasti motyvai, reguliariai besikeičiantys (nuspėjami) akordai, lengvas (gal net vaikiškas) sintetikos skonis ir tas jausmas kai jau beveik beveik galėtum šokti, bet dar taip ne iki galo… O šokdamas užsimerkęs matai spalvotus burbulus. Taigi, optimizmo gurkšnis ankstyvai žiemai.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/Lindsrom_-_Lammelar.mp3] Lindstrøm „Lammelår“

 

Beje, albumas – apie kulinariją. Nes, tipo, visi gabalai užvadinti tradicinių norvegiškų patiekalų pavadinimais. Nes gi nu kakoj skirtum, kaip jie vadinasi? O čia dar ir konceptukas gausis šioks toks. Turės žurnaliūgos apie ką rašyt (panašiai, kaip Ilar užpopsino su vienetukais). Tai ir rašau.

 

1. Råkost – tai paprastos salotos. Gali būti iš morkų.


 
2. Lammelår – tai eriuko liaška. Gali būti kepta, virta ir kitokia.

 

3. Eggedosis – tai plakto kiaušinio ir cukraus masė. Gali būti pateikiama (dažniausiai) nacionalinės Norvegijos dienos proga.


 

 

4. Vossakorv – tai paprasta sasyska. Gali būti be garstyčių.

 

5. Fårikål – tai aviena kopūstuose. Nacionalinis norvegų maistas dažniausiai valgomas rudenį, bet gali būti valgomas ir pavasarį.

 

6. Vafler – ir Norvegijoje vaflis.

 

 

P.S. Vienintelis dalykas, kurio nesuprantu tai viršelis. Taip, jis išlaiko vientisumą su minėtais Where You Go I Go To [2008] ir Real Life Is No Cool [2009] albumais. Bet galima susidaryt įspūdį, kad tie patiekalai nekokio skonio.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *