2009 metais Lietuvoje pirmą kartą lankęsis kanadiečių drone / doom / ambient duetas Nadja šiemet vėl grįžta sudrebinti sostinės sceną – spalio 30 d. klube Propaganda įvyks antras koncertas, šįkart organizuojamas didesnėje erdvėje.

Turbūt ne vienas prisimena, kaip prieš porą metų nedideliame Musės klube dviems žmonėms konstruojant daugiaaukščius fūzų monolitus išsiskleidė kartais svajingas, kartais triuškinantis Nadja skambesys, užpildantis visą erdvę šaltomis bangomis. Šiemet grupė pristato naują albumą Fool, Redeemer, taigi ir Lietuvos klausytojų laukia įdomus pluoštas naujos medžiagos.

Nadja susikūrė 2003 metais Kanadoje, kaip solinis multiinstrumentalisto Aidan Baker (vokalas, gitara, programuojami būgnai) projektas. Vėliau prie jo prisijungė Leah Buckareff (bosinė gitara, vokalas). Duetas išleido daugybę įrašų ir įsitvirtino ne tik eksperimentinės, ambient ir drone metal muzikos pasaulyje, bet ir platesniuose vandenyse. Jų pavadinimas dažnai linksniuojamas įvairiuose pasauliniuose muzikos portaluose, puikiai vertinamas ne vienas albumas.

Kartu su Nadja gros dvi lietuvių grupės – su niekuo nesupainiojama keistoji Vilkduja bei dviejų muzikantų eksperimentinės muzikos projektas Luumm. Kokias muzikos jungtis kurs Nadja ir minėti kolektyvai iš Lietuvos, išgirsime spalio 30 d. klube Propaganda. Renginio organizatoriai: ChariVari.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *