LeninStalinPutin Noriu su jumis padiskutuoti apie tris dalykus.

I.

Seniau (dabar pašalintoje Suru.lt fajeboko paskyroje) jau esu klausęs apie tai. Dabar tema yra on fire, todėl pasinaudodamas proga noriu iškelti klausimą dar kartą. Tikriausiai nebūsiu pirmas, pastebėjęs bendrumus tarp didžiųjų Rusijos vadų p(r)avardžių. Ši istorija prasidėjo nuo Lenino ir po jo estafetę perėmusio Stalino. Kitus 50 metų buvo sąlyginė tyla, nes: Nikita labai mėgo kukurūzus, Lionia buvo užsiėmęs antakių šukavimu, o Miša bandė kaimiečiams paaiškinti termino „glasnost‘“ reikšmę. Vėliau atėjo Borisas, kurio pravardė (Ельцин) lyg ir atitiko standartą, bet, pasirodo, jis buvo taiki meškutė. Todėl šios grandinės loginės sekos tąsa laikau Putino vardą.

O klausimas toks:

a) Vladimiras Uljanovas savo nikneimą Ленин pasirinko nuo vienos iš trijų didžiųjų Sibiro upių – Lenos.Lenin_figu

b) Josifas Džugašvilis niką Сталин pasirinko nuo tvirto kaip plienas (rus. сталь) valdymo stiliaus. Stalin_chief

c) Kuo vadovavosi Vladimiras Putinas (tikroji pavardė nežinoma) pasirinkdamas slapyvardį Путин? Putin_chief

Ar jis susijęs su keliu (rus. путь)? O gal su anglicizmu put in, kuris reiškia įvairių organų (rankų?) kaišiojimą visur? Put_In

II.

Man kelia nuostabą ir yra visiškai nesuprantamas draugystės tiltas Lietuva-Gruzija. Kodėl? Iš kur?? Juk lygiai taip pat sėkmingai broliška valstybe galėtume laikyti kokį nors Kamerūną ar Mianmarą (ir vėliavos beveik sutampa). Kaskart galėtume dalinti jiems po 12 taškų Eurovizijos konkursuose (ir po tiek pat laukti atgal).

Simpatija Gruzijai dar labiau nesuprantama yra ir dėl to, kad Tarybų sąjungą (kurios lietuviai taip nekenčia) Lietuvos okupacijos laikotarpiu valdė būtent Gruzijos atstovai Džugašvilis, Berija… įskaitant ir Ševardnadze, kuris vėliau buvo TSRS užsienio reikalų ministru. Beria_to_Stalin_02

III.

Ar jūs bent žinojot, kad Volodia Uljanovas turėjo brolį-dvynį Sergėjų? Jis nuo piktos Stalino rankos per Lietuvą bėgo į Šveicariją. Vladimir_Sergey_Lenin_01 Vladimir_Sergey_Lenin_02 Vladimir_Sergey_Lenin_03 Daugiau apie šį faktą galima sužinoti kad ir čia.

Nuodai

One reply to “Lenin / Stalin / Putin: apie tris tovariščius <br> ir ne tik”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *