allegro_legendy_polskie_operacja_bazyliszek_13

Jei būčiau parašęs, kad „drąsi šalis ar real is beautiful yra juokingi ar apgailėtini, geriau pažiūrėkit, kaip daro lenkai“, būčiau apkaltintas šališkumu ir, galimai, apšauktas nacionalistu. Tad to ir nedarysiu.

Užuot tai daręs, pacituosiu lietuvį Andrių Jovaišą:

Kol pilki ir nuobodūs it švininis lapkričio dangus šeiperiai bei įvairaus plauko įvaizdžio kūrėjai bando vis iš naujo tą pačią maldelę apie „miškus, ežerus, gintarus, etc.“, tuo pačiu dar ir dusindami bent kokį koloritą ir humoro jausmą turinčias alternatyvas, lenkai lekia myliomis priekyje.
Allegro.pl (kitaip tariant lenkiškasis eBay ar Amazon atitikmuo) pakūrė netipišką šalies įvaizdžio, reklamos ir dar velnias žino ko hibridą „Legendy Polskie“.
Jie paėmė populiariausias senąsias lenkiškas legendas ir leido jauniems rašytojams įvilkti jas į modernų, sarkastišką ir pilną asociacijų bei fantastinių ir netgi futuristinių sąsajų scenarijų. Nemokamai paleido elektronines knygas su tais apsakymais. Įgarsino audio knygas. Be to, pasikvietė kompiuterinės grafikos genijų Tomasz Bagiński ir pakūrė kelis filmukus pagal jas.
Žiūriu ir stalčius atkaręs, kokie production values, kokia atominė idėja. Ir nėra to svetimos gėdos jausmo, viskas atrodo kietai net ir paaugliams. Visas projektas kelia sveiko pasididžiavimo savo šalimi ir istorija jausmą, tuo pačiu išvengiant marširuojančio patriotizmo, nes visur prikaišiota saviironijos adatyčių, kurios priverčia pasijuokti iš to paties lenkiško mentaliteto trūkumų. Dešimt balų, ne kitaip.

P.S. čia tas pats Allegro, nuo kurių kalėdinio reklaminio filmuko apie angliškai besimokantį senelį šiandien verkia pusė internetų.

 

 

 

 

 

P.P.S. Penkto legendų filmuko (šįkart apie (Baba) Jaga) premjera numatyta šį gruodį.

Folkas Nuodai

One reply to “Legendy Polskie arba kaip reikia reklamuoti savo šalį”

Leave a Comment

Your email address will not be published.