SuruLT_Kings_of_Leon_19

Apie Kings of Leon pirmą kartą sužinojau 2007-ais išgirdęs pavasarį prisikviesti padedančią jų dainą On Call. Tuomet paaiškėjo, kad visas Because of the Times albumas (iš eilės Knocked Up, Charmer, McFearless…) yra stiprus. Atbuline tvarka įvyko pažintis ir su ankstesniais jų veikalais Youth & Young Manhood [2003] ir Aha Shake Heartbreak [2004] (pirmas jų man patiko labiau).

Ir tie 2007-ieji buvo geriausi metai turėti grupę sau ir artimiausiems draugams. Nes jau po metu jie išleido pusėtiną albumėlį Only by the Night, kuriame buvo vienintelis smarkus hitas Sex on Fire. Daina, neabejotinai, galinga. Bet ji viską sugadino. Apie bandą sužinojo visi rednekai (abipus Atlanto) ir broliai pradėjo rinkti stadionus. Tolygiai spartėjančiam žinomumui mažėjo grupės potencija: Come Around Sundown [2010] buvo tik pusė gero gabalo (Radioactive basufkės įžanga), o Mechanical Bull [2013] ir Walls [2016] jau nemačiau reikalo klausyt.

Abejones dėl sėkmingo renginio pasėjo Tiketos -50% akcija likus savaitei iki konceto. Bet, panašu, nebuvo taip blogai.

Apšildančiųjų vaidmenį atliko kažkokie Bear’s Den (pirmą kartą išgirdau šį pavadinimą). Grojo tvarkingai. Kartais net per daug, nes susidarydavo įspūdis, kad tai playback’as. Per 25 minutes atliko 6 dainas. Papasakojo, kad tai jau antras jų pasirodymas su KOL, nes prieš porą dienų kartu grojo Berlyne. Džiaugėsi, kad pirmą kartą groja Lietuvoje, tai jiems yra big deal ir visaip kitaip buvo malonus.

Jų pasirodymo metu galvoj sukosi tik viena mintis – vien gerai groti, kurti geras dainas ir gerai atrodyti scenoje neužtenka. Nes kiek tokių gerai grojančių grupių net nepasiekia scenos. O ką jau kalbėt apie tapimą dideliais? Tad būtinas sėkmės faktorius ir (pageidautinas) svarbių industrijos dėdžių užtarimas.

Vakaro kaltininkai įžengė į sceną punktualiai 21 valandą. Atliko standartinį 22 dainų setą. Pirmą kartą prašneko po keturių gabalų. Atgrojo profiškai, be didesnių priekaištų. Keturių brolių ir dviejų kviestinių muzikantų komanda dirbo kaip gerai sustyguotas variklis. Vienintelis trūkumas – stigo ugnelės. Ypatingai Calebas atrodė nuvargęs ir visam šitam reikale dalyvaujantis iš reikalo. Kiek gyvesni ir labiau užsivedę buvo bosu grojantis (ir neseniai plaukus nusibalinęs) Jaredas bei kramtoškės burbulus už būgnų pučiantis Nathanas.

Kiek vėliau frontmenas prisipažino, kad nežinojo, ko tikėtis iš pirmo apsilankymo Lietuvoje, tad labai vertina tokį šiltą priėmimą. Ir išties, publika reagavo puikiai, pvz. žinojo Use Somebody priedainio žodžius ir alpo per Sex on Fire. Geras šeimyninis koncertas. Vertėjo apsilankyti vien dėl „varnelės pažymėjimo“ ties KOL.

Grojaraštis:
01. Over
02. The Bucket
03. Mary
04. Eyes on You
05. Manhattan
06. Notion
07. Around the World
08. Arizona
09. Fans
10. Use Somebody
11. WALLS
12. Find Me
13. On Call
14. Radioactive
15. Family Tree
16. Reverend
17. Knocked Up
18. Pyro
19. Crawl
20. Supersoaker
21. Sex on Fire
22. Waste a Moment

Foto: Marius Morkevičius

Performansas: 8/10
Garsas: 8/10
Šviesa: 9/10
Trukmė: 10/10 (~100 min.)
Kaina: ~ 80 EUR
Alus: 3 EUR / 0,5 l
Gražių merginų: netrūko

Bangos Koncertai Sūru

4 Replies to “Kings of Leon Vilniuje: „Kokie, nx, jausmai? Tai darbas.“”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *