she_past_away_2016_bi_nuu

Poliça. She Past Away. Russian Circles. Obscura/Beyond Creation. Placebo. Orphaned Land. Obituary. Aj, dar Robbie Williams ir Panic at the Disco. Ne tokie įdomūs, bet dėl svorio. Klausiat savęs: „Kokia čia sąsaja?“. Protmūšiui būtų sunkus klausimas, bet seilei varvinti – pats tas. Tokie koncertai vyko Berlyne lapkričio 4-9 dienomis. Šešios rutininės rudens dienos. Koncentracija. O Ryanairas paleido tiesioginį aviareisą iš Vilniaus, pigų (kol kas) ir patogų, nes oro uostas pasiekiamas miesto traukiniu. Pagaunat?

Kartais, aišku, ir pas mus gėrio nubyra. Galiausiai gavosi taip, kad vojažas į She Past Away virto žvalgyba prieš jų pasirodymą Vilniuje sausį. O pamatyti šį projektą gyvai norėjosi jau keletą metų, nuo pat fenomenalaus albumo Belirdi Gece [2012] atradimo. Pala, o jūs gal nežinot, kas yra She Past Away? Modernus post-punk / dark wave turkiškai. Nieko sau iššūkis ištįso šykadamo šalyje?

Vakarėlį Bi Nuu klube (beje, visai nebloga vietelė, ir alaus kaina įkandama, 3.50 euro už 0.5l balto) pradėjo jo organizatoriai – vietos gotikinio roko scenos veteranai Golden Apes. Žymūs Vokietijoje, bet menkai kam girdėti už jos ribų. Kvintetas pradžiugino keliomis gražiomis melodijomis, bet susidarė įspūdis, kad yra pernelyg ištikimas siauriems žanro šablonams, nuo kurių grupės nariai kaifavo patys prieš gerą ketvirtį amžiaus.

golden_apes_20161105_berlin

She Past Away scenoje pasirodė dviese. „Mums taip patogu. Ir groti, ir keliauti. Išėjus bosistui Idrisui, nutarėme kol kas nieko į jo vietą nekviesti. Galbūt ateityje tapsime visaverte grupe, bet šiuo metu komfortabilu yra taip“, – aiškino po koncerto už playbacką, klavišus, elektroninių būgnų pliekimą atsakingas Dorukas.

Aišku, gyvas bosas ir mušamieji suteiktų skambesiui daugiau masės, bet ir be jų duetui pavyko perteikti savo kūrinių atmosferą, priminti, kiek hitų sutalpinta į du grupės albumus. Prie pagrindinio mikrofono įsitaisė gitara apsiginklavęs robertsmitiškos išvaizdos Volkanas, bet su publika daugiau bendravo Dorukas. Pabrėžė, kad She Past Away dainuoja turkiškai, nes nori tiksliau išreikšti savo mintis, o tekstų apytikrius vertimus į įvarias kalbas (net lenkų) galima rasti grupės fajebok paskyroje.

she_past_away_20161105_berlin

Beje, hipotezė, kad salėje bus daug turkų (o Berlyne gi jų marios), visiškai nepasitvirtino. Tarp maždaug 250 į koncertą susirinkusių melancholikų šmėžavo vos vienas kitas osmaniško gimio gotas. Bet Kasvetli Kutlama, dueto vizitinės kortelės, žodžius šnibždėjo daugelis. Keista, bet turkų kalba visai neblogai tinka šaltam electro post-punkui. Yra joje kažkas makabriško, su raisto dvelksmu.

Po pasirodymo Volkan ir Doruk ilgai bendravo su publika. Parašai (šiokia tokia prekyba įrašais ir rubeliais vyko visą laiką, kainos – vidutinės , nuotraukos. Bei entuziastingas kvietimas į būsimą vakarėlį Vilniuje. Nepraleiskit.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/SPA_jingle.mp3]

She Past Away kvietimas

 

she_past_away_20161105_berlin_max

Bangos Koncertai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.