Grupė Marilyn Manson yra akivaizdžiai praradusi tas pozicijas, kurias turėjo prieš 10-15 metų. Ir ne vien dėl to, kad jos lyderiui Brajanui Uorneriui iš šiknos byra ne parakas o smėlis. Bet juk vis vien smalsu pažiūrėti, ką jis dar gali. Ypač po Delfi publikuotos klounados, kur neatskirsi, ar tai užslėpta reklama, ar absurdo muziejus.

Susidomėjimo trūkumą patvirtino į areną besirenkančių minių lenciūgai:

Koncerto dieną bilietą Skelbiu.lt turgelyje galima buvo įsigyti už 60 Lt (60% minimalios standartinės kainos). Sutikti pažįstami informavo, kad jų bilietuose pažymėtos vietos netikėtai atsidūrė užuolaidomis atitvertoje zonoje. Ko gero, ne tokio „ažiotažo“ laukė renginio organizatoriai BDG.

Žalgirio arena pasitiko „šildančiais“ Rebelheart ir bėgančia reklamos eilute:

Hm… Ar jie tikrai pataikė su tiksline auditorija?
Bet apsižvalgius teko pripažinti, kad pataikyta tiesiai į tarpkojį: aplinkui vien solidūs (amžiumi) dėdės arba neapsiplunksnavę paaugliai. Tiek vienų, tiek kitų negalėtum pavadinti eklektiškos muzikos gerbėjais.

Klausydmas Rebelheart prisiminiau du posakius apie arklius: pirmas – apie negyvo kuino spardymą, antras tas, kur senas arklys vagos negadina. Bet ne tai buvo blogiausia. Po pusvalandį trūkusio lietuvių išstojimo labiausia užpiso laukti pono žvaigždės. Valandą.

Pagaliau išlindęs iš po tamsios užuolaidos Mansonas nestebino. Grojo standartiškai, nesudėtingai. Dainavo šiek tiek blogiau nei vidutiniškai. Nereikia būti fakin Viktoru Gerulaičiu, kad išgirstum, kaip sunkiai Brajanui sekasi ištraukti revo-lution (net padalinus žodį į du skiemenis). Maivėsi jis ten dar kažką, potencijos trūkumą maskavo pritūpimais bet… Valytojoms vėliau, tikriausiai, teko daug smėlio nuo scenos nušluoti.

 
Kiek nudžiugino faktas, kad Mansonas yra neblogai informuotas apie čionykščių dvasininkų zajavkes bei jo reakcija į tai ir sugebėjimas lengvai neutralizuoti kvailus „kaltinimus“. Seniai aišku – nėra jis toks durnas, kaip atrodo.

Pats koncertas buvo… tiesiog koncertas. Be pompastiškų šou elementų ar įspūdingų šokėjų su dailiomis liaškomis (kaip prieš 9 metus Vilniuje). Marilyn Manson paprasčiausiai pasirinko roko grupės vaidmenį. Tokios grupės, kur groja šiek tiek purvinai ir netaisyklingai. Patogu. Nes atitinka bandos įvaizdį. O ir klaidos ne taip matosi. Tikriausiai dėl to Twiggy Ramirez (gitara) ir Fred Sablan (bosas) atrodė tokie atsiputę. Užsichujarini fūzą ir svarbiausia įstoti sinchroniškai su playbacku.

Apibendrinant – koncertas nebuvo toks blogas, kaip gali pasirodyt iš pirmo žvilgsnio. Vyrukai sugrojo visai ok. Tereikia įsisąmoninti, kad šiuo metu Marilyn Manson išgyvena „tiesiog roko grupės“ stadiją. Labai galimas dalykas, kad po 5-7 metų panašūs kolūkiečiai rinksis ir į Rammstein pasirodymus. Esu įsitikinęs, kad Red Hot Chili Peppers koncertas bus iš esmės kitoks.

Ai, dar. Kai vasario mėnesį lankiausi toj pačioj arenoj dėl minėtų vokiečių – jų maikonai kainavo po 70 Lt. Tada galvojau, kad brangu. Marilyn Manson saviškius stumdė po 90 Lt.

O išeinant iš salės paleido mano mėgstamą

 
Grojaraštis:
01. Hey, Cruel World…
02. Disposable Teens
03. The Love Song
04. No Reflection
05. mOBSCENE
06. The Dope Show
07. Slo-Mo-Tion
08. Rock Is Dead
09. Personal Jesus
10. Pistol Whipped
11. Tourniquet
12. Irresponsible Hate Anthem
13. Sweet Dreams (Are Made of This)

14. Antichrist Superstar
15. The Beautiful People

Performansas: 7/10
Garsas: 8/10
Šviesa: 7/10
Trukmė: 6/10
Kaina: 100-190 Lt
Alus: 7 Lt – 0,5 l (Kalnapilis)
Gražių merginų: vertinamo kriterijaus trūkumas

Bendras: 7/10

 

Foto: Gabrielė

[nggallery id=525]

Bangos Koncertai Sūru

5 Replies to “Kaip Marilyn Manson neišgąsdino Kauno”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *