Žinoma, projektas Recoil pastaruoju metu idėjiškai yra labai ir labai silpnas. Nepalyginsi su tuo, ką jis reiškė 1997-ais ar 2000-ais. Tačiau praleisti Alano apsilankymą Vilniuje – per didelė prabanga. Juoba, kad Architect kartu.

Forum Palace salėje pavyko atsidurti po 19 valandos. Architect jau grojo. Spėju, kad praleidome kokius 2 gabalus. Trečiu numeriu (jei ankstesnis teiginys teisingas) dėjo smarkiai remiksuotą Stripped versiją. Danielis varė labai struktūrizuotai, griežtai ir techniškai. Su nuostabiais ritmo permušimais ir pauzėmis. Viskas iki smulkmenų apgalvota, apskaičiuota, išjausta. Ekrane už nugaros – prezentacija su nuostabiomis nuotraukomis: pilkai-raudonas, preciziškas ir kaip visuomet šaltas Stefan Alt (Ant-Zen subleiblo Hymen savininko) menas. Klavišinių „partiją“ (ta, kur nuo 3:35) be konkurencijos geriausio albumo Consume Adapt Create gabalo For You Danielis grojo gyvai (užuot sukiojęs rankenėles, kaip ankstesnių kūrinių metu). Gyvas vokalas – ne ką prasčiau už Maurinio Blanco. Gyvi būgnai outro metu – jau matyti per Covenant pasirodymą, bet nuo to ne mažiau efektingi. Žodžiu – palaima.

(Beje, tik po pasirodymo kompako knygutėje perskaičiau „inspired by …Moderat…“. Taip ir galvojau.)

Apskritai, sunkoka buvo adaptuotis iš saulėtos Vilniaus gatvės patekus į štai tokį… industrinį veiksmą. Už lango – per šilta, per šviesu, per anksti. Nenuostabu, kad dalis ir taip negausiai susirinkusios publikos atrodė apstabarėjus. Tai gerai, kad negrojo mano mėgstamo albumo I Went Out Shopping to Get Some Noise [2004] programos… Žinomų gabalų remiksai šiai aplinkybei tiko puikiai.
Danielio pasirodymą pavadinčiau vienu geriausių iš to, ką pastaruoju metu teko matyti. Gal dėl to, kad „mano“ muzika?

Pats ponas Myeris nulipęs nuo scenos prisipažino, kad nėra labai patenkintas savo veiksmais.

Dar papasakojo, kad projekto Haujobb neuždarė. Greitu metu turėtų pasirodyti jo ir Dejan Samardzic bendras singlas, o kiek vėliau ir albumas. O tuomet jis vėl atvažiuos į Lietuvą (minėjo rudenį). Naujas Diary of Dreams albumas jau įrašytas ir šiuo metu vyksta masteringas, o Covenant boys neapsisprendžia dėl antro singlo iš albumo Modern Ruin. Kandidatai: Dynamo Clock ir Judge of my Domain. Sakiau, kad The Beauty and The Grace – geresnis. Danielis atsakė, kad jo sukurtas.

(Vaizdelis iš Sietlo, bet Vilniuje buvo vienodai gerai)

Grojaraštis:
01.
02.
03. Stripped
04. For You
05.
06. Radioactivity
07. Behind The Wheel
08. Requiem For A Dream theme

Performansas: 10/10
Garsas: 10/10
Projekcijos: 9/10
Trukmė: 8/10 (~45 min.)
Bendras: 10/10

[nggallery id=348]

Po trumpos pauzės scenoje pasirodęs Paul Kendall paleido intro. Alan Wilder, kaip ir pridera „frontmenui“, pasirodė po gerų kelių minučių. Visas toks šelmiškai pasišiaušęs ir pasipuošęs barono Miunhauzeno barzdele. Šiltai bei, atrodytų, nedirbtinai pasisveikino su publika ir… ėmėsi darbo. Žiūrėti į virš laptopų palinkusius du senstelėjus vyrukus pramoga, aišku, ne kokia. Tad natūralu, kad pagalbon buvo pasitelktos projekcijos (visas galima rasti DVD diske, kuris buvo pridedamas riboto tiražo rinkinio Selected versijoje). Smagu, kad dauguma seniai pažįstamų kūrinių – šviežiai remiksuoti, pagreitinti ir su širdį (ir plaučius) džiuginančia porcija žemų dažnių. Reikia pripažinti, kad seniai teko lankytis taip gerai įgarsintame renginyje.

Mane, kaip ilgalaikį faną, labiausiai žeidė piktnaudžiavimas Depeche Mode kūriniais. Taigi žmogiškai (raštu) prašėme negroti Never Let Me Down Again ir In Your Room. Tai ne, šunsnukis, dar ir Walking In My Shoes su Personal Jesus pridėjo. Apgailėtina. Ypač kai per NLMDA prašė mojuoti rankomis kaip 101 laikais Pasadenoje.

Antra vertus, nelabai gali pykti, kuomet senoji klasika atliekama būtent taip, t.y. smarkiai modernizuota.

Po koncerto paklaustas „kaip jautiesi atlikinėdamas DM gabalus? ar ne gėda?“ Alanas teigė, kad „viskas tvarkoj, tuos gabalus aš pats dariau“.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/Recoil_-_Walking_In_My_Shoes-Jezebel.mp3]Recoil „Walking In My Shoes (Grungy Gonads Mix) / Jezebel

Grojaraštis:
01. Intro/Black Box
02. Pray (Shotgun Mix)
03. Want / Want (Low Tech Mix)
04. Drifting (Poison Dub)
05. Allelujah (Noisy Church Mix)
06. The Killing Ground (Solid State Mix)
07. Never Let Me Down Again (Digitalism Remix/Split Mix)
08. In Your Room (The Jeep Rock Mix)
09. Uranokemia / Warm Leatherette
10. Shunt (Pan Sonic Mix) / Stalker (Punished Mix)
11. Faith Healer (Disbeliever Mix)
12. Shunt

13. Walking In My Shoes (Grungy Gonads Mix) / Jezebel
14. Personal Jesus (Boys Noize Rework) / Edge To Life

 

Foto: Marius Vortex
[nggallery id=349]

Performansas: 9/10
Garsas: 10/10
Projekcijos: 9/10
Trukmė: 8/10 (~75 min.)
Kaina: 63-83 Lt
Alus: 7 Lt/ 0,5 Ekstra
Gražių merginų: mažoka, bet matėm Medą Jonaitytę

Bendras: 9/10

Bangos Koncertai Sūru

One reply to “Kaip Architect pavogė šou iš Recoil”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *