Foto: Marius Vortex

Covenant Lietuvoje apsilankė jau seniau nei prieš savaitę – gruodžio 10-tos penktadienį. Iškart po to, kitą dieną, vyko konferencija Baltijos Elektronika, o vakare – renginys ne snargliams – Icetodiron 2010. Tad, kaip suprantate, įspūdžių netrūko, o jiems susikratyti ir susidėlioti į vietas prireikė laiko. Bandom prisiminti kaip ten kas buvo.

Lofte iki tol lankytis neteko, bet draugų nuomonės buvo maždaug tokios: most overrated place of the year. Kodėl vieta yra tokia populiari – sužinojau kitądien vykusios (jau minėtos) konferencijos metu. Pasirodo, visa paslaptis slypi pavadinime – menų fabrikas LOFTAS. Tokia pretenzija į menus patenkina savivaldybės poziciją. Bet nepasiduokim kitų įtakai ir įvertinkime patys.

Buvusios (spėju) gamyklos patalpos, mano galva, išnaudotos visai tinkamai. Patiko laiptai į „balkoną“ bei rūkyklos įrengimas priešingoje pusėje nei gatvė. Tik žmonių mažoka tokiam renginiui. Iš akies sakyčiau apie 300. Jei būtų buvę bent dvigubai daugiau – erdvė atrodytų jaukiau. Nepatiko – Tuborg alus (prieš patį alų nieko neturiu) po 6 litus už 0.33l buteliuką.

Atvykus į vietą – scenoje jau grojo Red Emprez. Prie pat įėjimo stovėjo Eskilas su Danieliu (apie Joakimą papasakosiu vėliau). Persimetėm keliais įprastais, mandagumo ribas neperžengiančiais, turistiniais klausimais. Paaiškėjo, kad vaikinai atvyko ryte ir jau spėjo apturėti sightseeing. Vilnius (kaip jiems pasirodė iš pirmo karto) nelabai skiriasi nuo Stokholmo ar Helsinborgo.

Apie Red Emprez iki tol nieko neteko girdėti, juolab, kad apie jų „apšildymą“ žinia pasklido vos dieną iki koncerto. Įspūdis: geresnis nei tikėjausi. Nes tikėjausi blogiausio varianto – blankios Depeche Mode kopijos su visomis gotams būdingomis klišėmis. Lenkai atrodė gal kiek juokingai, kaip kuklūs, kostiumuoti ofiso darbuotojai, bet grojo tikrai neblogai. Su jų kūryba nesu susipažinęs, tad atpažinau tik vieną gabalą. Koks bebūtų idiotiškas Caress Me klipas – tas gabalas skambėjo gražiai.

Likau dar labiau nustebęs, kuomet atsisukęs už savęs pamačiau Eskilą Simonssoną, dainuojantį šią dainą kartu su scenoje esančiais lenkais.

[nggallery id=255]

Patys Covenant, scenoje turėję pasirodyti apie 22:15, neskubėjo. Pradėjo, kaip nesunku buvo atspėti, nuo Stalker. Tik tuomet supratau, kad tas storas bičas, kurį prie įėjimo palaikiau apsauginiu arba geriausiu atveju kokiu nors vadybininku – iš tiesų buvo Joakim Montelius. Mjoo. Pasirodo Daniel Myer pavyzdys užkrečiamas. Bet ne svoris blogiausia. Viso pasirodymo metu Joakimas, kuris yra vienas kolektyvo idėjinių lyderių, atrodė kaip užlipęs į sceną atidirbti (tuo tarpu kai anksčiau visai nemažai bendraudavo su publika). Eskilas šnekučiuodavosi daugiausiai su Danieliu. Po antros išprognozuotos dainos 20Hz švedai sugrojo naują gabalą iš būsimo albumo – Dynamo Clock. Ponas Myeris prie būgnų labai pagyvino pasirodymą. Toliau panašiu tempu publikai buvo leista pašokinėti pagal We Stand Alone. Kiek griežtesnis I Am taip pat nenustebino. Tikru siurprizu tapo The Beauty and The Beast įtraukimas į setlistą. Paklausykite, kaip tolygiai intensyvėja atmosfera (grojo būtent šitą, Daniel Myer remiksuotą, versiją).

Ir atkreipkite dėmesį į Joakimo Monteliuso veidą nuotraukoje klipe (pvz. ties 01:35) ir mūsų nuotraukose žemiau.

 

Antra malonia staigmena tapo Brave New World (nors ją grojo ir Maskvoje gruodžio 4 dieną). Iš kelių lūpų girdėjau we can move streets today. Toks bendrumo jausmas beveik įtikino. Beveik…

Toliau sekė The Men ir Ritual Noise iškart po to. Draugas techančius, nelabai išmanantis EBM sceną, sakė, kad groja panašiai į Tiësto. Bosai taip pat šokinėja. Ir negalėjau jam nepritarti. Tiesą sakant juokinga buvo skaityti pranešimus, kuriuose Covenant įvardijama kaip electro/industrial grupė. Jei čia industrial, tai ką tuomet groja Brighter Death Now, Survival Unit ar Alfarmania? Reikėjo tų eilučių autoriams apsilankyti minėtame Icetodiron 2010 renginyje…

Man Covenant pastaruoju metu labiau asocijuojasi su kolegos minėtu DJ Tiësto arba vokietukais Scooter, tik pritaikyti gotams. Toks suprask komercializuotas dancefloor bumčikas. Be jokių įžeidimų (čia specialiai bandau išprovokuoti fleimą, gotai, pasireiškite komentaruose), bet pasakykit man: kuo No Fate blogesnis už pvz. tą patį Call The Ships To Port?

 

Kaip ten bebūtų, didžiausiu koncerto nusivylimo tapo tai, kad Like Tears In Rain buvo atlikta originalo (anglų) kalba, o ne vokiškai (Der Leiermann), kaip tai buvo daryta visuose koncertuose šiemet. Gal paskaitė istorijos vadovėlius? Nu visai ne Ze Džermans…

 

Be Lightbringer apsieti, aišku, negalėjo. Mikrofonas buvo patikėtas Danieliui pasidžaiugti (kaip ir prognozavome). Ir žinot, stovint prie scenos ir skambant šitam gabalui pasidaro nesvarbu, kad Covenant gali skambėti panašiai į Scooter ar DJ Tiësto… Apima keista euforija, kurios metu vien norisi rėkti bring the light! Pakartosime vaizdelį iš Maskvos…

Dead Stars tebuvo desertas.

[nggallery id=256]

Grojaraštis:
01. Stalker
02. 20 Hz
03. Dynamo Clock
04. We Stand Alone
05. I am
06. The Beauty and The Grace
07. Brave New World
08. The Men
09. Ritual Noise
10. Call The Ships To Port
11. Like Tears In Rain
12. Lightbringer
13. Dead Stars

Performansas: 8/10
Garsas: 7/10 (per Red Emprez – per tyliai, per Covenant – be detalių)
Šviesa: 8/10
Trukmė: 9/10
Kaina: 43-53 Lt
Alus: 6 Lt (brangoka už 0,33l buteliuką)
Gražių merginų: mažai, nes susirinko vien lateksinės gotės

Bendras: 8/10

Bangos Koncertai Sūru

3 Replies to “Covenant brought the light”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *