Septynios valandos, trisdešimt delegatų, penkios diskusijos, trys paskaitos, pristatymas ir paroda. Gruodžio 11-osios dienotvarkė pirmosios Lietuvoje elektroninės muzikos ir naktinio gyvenimo konferencijos Baltijos elektronika dalyviams žada būti įtempta. Jau sudaryta galutinė konferencijos programa, o jos delegatai ruošiasi pašnekėti iš peties ir iš širdies.

Pirmoji dienos dalis – istorija ir reklama
Šeštadienio vidurdienis – metas, kai daugelis aktyvių naktinio gyvenimo dalyvių ilsisi po penktadienio pramogų. Visgi visi, dalyvausiantys konferencijoje, pažadėjo pasirūpinti žadintuvais ir nevėluoti. Baltijos elektronika bus atidaryta svečio iš Estijos, vieno iš festivalio Plektrum organizatorių Jagup Jaalakas paskaita apie tai, kas šiuo metu vyksta naktiniame jo gimtinės gyvenime.

Iškart po to – dvi iš pažiūros gana skirtingos diskusijos. Opus 3 radijo laidos Mix Subas vedėjas Loranas Vaitkus ir penki įvairaus amžiaus bei patirties delegatai kalbės apie tai, kaip per keliolika metų pakito Lietuvos elektroninės muzikos kultūra ir kur link einame. Antroji konferencijos diskusija – kiek žemiškesne, bet labai svarbia tema „Renginių reklama ir viešieji ryšiai – mada, pliusai ir minusai“. Skeptikai teigia, kad gerai prekei reklamos nereikia, tačiau informacijos pertekliaus amžiuje akivaizdu, kad apie save nepranešęs linksminsies vienas. Situacijos ekspertai kalbės apie tai, kiek reklamos yra per daug, kam reikia skirti didžiausias pajėgas ir kiek tai kainuoja.

Technikos pristatymas, naktinių klubų geografija ir skrajučių paroda
Po pietų muzikinę vieno karščiausių 2011-ųjų „žaisliukų suaugusiems“, planšetinio kompiuterio iPad pusę pristatys elektroninės muzikos prodiuseris Leon Somov. Jis pademonstruos iPad galimybes bei gyvai atliks trumpą programą. Iškart po to – antroji Baltijos elektronikos viešnia iš užsienio Ksenia Kamikaza, kuri trumpu pasakojimu pristatys naktinį gyvenimą Latvijoje.

Lietuvoje vis gausėjant elektroninės muzikos kūrėjų skaičiui aktuali tampa muzikos leidybos problema. Ar kurti savo kompaniją, ar belstis į kolegų įsteigtas, o gal siųsti savo kūrinius į užsienį? Situacija Lietuvoje ir už jos ribų bus pristatyta diskusijoje, kurią palaikys ne vienu įrašu pasidžiaugti galintys kūrėjai bei leidėjai.

Užkietėję pogrindininkai verčiau mirs, nei eis į renginį, pažymėtą madingo gėrimo logotipu. Bet ar jie pasiryžę sumokėti tiek, kad to logotipo nereiktų? Šį ir kitus klausimus nagrinės diskusija „Rinkodara ir muzika. Kas yra rėmėjas ir kaip su juo kalbėti?“. Brangia savo sukaupta patirtimi jos metu dalinsis ne vienus metus kokybiškus renginius organizuojantys ir su rėmėjais bendrą kalbą randantys žmonės.

Savotišku įvadu į paskutinę pirmosios elektroninės muzikos ir naktinio gyvenimo konferencijos diskusiją taps paskaita „Naktinio gyvenimo geografija“. Joje – sėkmingi, nepasisekę, išskirtiniai Vilniaus klubų pavyzdžiai, jų migracijos istorijos, ateities įžvalgos ir užkulisiai. Iškart po to – beveik visuose Lietuvos klubuose grojusio didžėjaus Vidžio vedama diskusija „Lietuviškas naktinis klubas – raida, svajonės ir realybė“. Joje klubų atstovai svarstys, kokių vietų mums reikia ir kokiomis jos nori būti. Ir, žinoma, kaip jauniems atlikėjams į tuos klubus patekti?

Prieš oficialų konferencijos pratęsimą klube Woo dar liks laiko dviem dalykams. Tai – audiovizualinis menininkų Lumotree ir Vodka Jugend pasirodymas bei vienos dienos paroda „Lietuvos skrajutės kelias“. Į ją organizatoriams pavyko surinkti per du šimtus įdomių savo dizainu ar turiniu skrajučių, kurių seniausios – dar iš praėjusio šimtmečio.

Persikėlus į Woo diskusijos virs neformaliomis kalbomis ir šokiais. Čia gros didžėjai Nostra (Partyzanai), Ksenia Kamikaza, Jagup Jaalakas ir kiti, gyvą pasirodymą surengs Few Nolder. Gali būti, kad būtent konferencijos pratęsimo metu bus nubrėžtos ir antrosios Baltijos elektronikos gairės.

Daugiau informacijos apie konferenciją, jos dalyvius bei programą galima rasti „Baltijos elektronikos“ tinklalapyje. Bilietais į renginį prekiauja „Bilietų pasaulis“, jų liko itin nedaug, todėl organizatoriai pataria pasirūpinti tuo iš anksto.

Daugiau informacijos:

info@baltijoselektronika.lt

www.baltijoselektronika.lt

www.facebook.com/baltijoselektronika

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.