Jupiter – ambicingas naujokas miesto festivalių rinkoje

2015-09-24        

Kadavar-promo

Šešerius metus rokenrolo festivalį Devilstone organizuojantys ALT events žengia į miesto festivalių rinką. Dar šią žiemą Vilniuje debiutuos naujas alternatyvios muzikos festivalis Jupiter. Gruodžio 10–11 d. festivalio organizatoriai į klubą Propaganda atveš lietuviams jau gerai žinomą vokiečių kolektyvą Kadavar, pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiančius amerikiečius The Shrine ir Satan’s Satyrs, Horizont iš Švedijos ir kitų įdomaus skambesio grupių.

Horisont

Pirmoji debiutuojančio Jupiter festivalio diena – ketvirtadienis – bus užpildyta amerikietiškos gitarinės muzikos garsais. The Shrine atneš aštuntojo dešimtmečio rokenrolinės nuotaikos, o Satan’s Satyrs pavadinimas neturėtų bauginti – šios pankiškos trijulės kūryba tai pat persmelkta rokenrolo variacijomis. Kiek sunkesni švedai Horizont pateiks klasikinės ekstremalios gitarinės muzikos. Pirmąjį koncertą užbaigs Lietuvoje jau viešėję klasikinio roko virtuozai, barzdotieji vokiečiai Kadavar. Antros dienos programa bus kiek kitokia, visi likę atlikėjai bus skelbiami vėliau.

Pirmasis Jupiter žada nustebinti instaliacijomis ir erdvės sprendimais klube Propaganda. Jis bus specialiai transformuotas, dekoruotas ir festivalio lankytojus pasitiks kone neatpažįstamai pasikeitęs. Visos patalpų galimybės live salėje, lounge salėje ir bare bus išnaudotos maksimaliai. „Šį kartą patalpų klausimas sprendžiamas kūrybiškai. Gal taip netgi įdomiau – beveik apleistos Propagandos trūkumus užmaskuoti ir paversti privalumais. Patys esame užsidegę įgyvendinti visas idėjas ir padaryti siurprizą publikai. Kur kas didesnis iššūkis bus rasti daugiau tinkamų patalpų ateityje. Mažiems ar vidutiniams renginiams patogių ir gerų erdvių Vilniuje tiesiog nėra arba jos dar neatrastos, todėl reikės ieškoti, patiems jas sukurti“, sako ALT events kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius.

Pasak organizatorių, festivaliui startuojant apsiribota gana įprastu, indoor koncertų formatu, tačiau ateityje jis plėsis tiek muzikos, tiek erdvės, tiek įvairaus turinio atžvilgiais. Jau kitais metais Jupiter planuoja Vilniuje sukurti keletą traukos centrų, kad veiksmas užpildytų daugiau miesto erdvių, scenų, klubų. Neapsiribojama ir vienu ar keliais pagrindiniais muzikos stiliais – Jupiter apims įvairiausius šiuolaikinės muzikos žanrus, nuo švelnaus indie roko, svajingo psichobilio iki šalto post-punk‘o, ekstremalaus džiazo ir bet ko kito, kas tik atrodo aktualu, įdomu, o svarbiausia – kūrybiška ir muzikalu.

Bilietus į festivalį nuo spalio 4 dienos platins www.ebilietai.net

The-Shrine

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.